PORTRÉTY Z JULISKYJakub Výmola

S Táborskem pouze bod. Dukla třikrát dotáhla ztrátu a remizovala 3:3

10. 1. 2021 | Lukáš Šonský

S Táborskem pouze bod. Dukla třikrát dotáhla ztrátu a remizovala 3:3

Z prvního utkání Tipsport ligy na neutráním hřišti v Praze-Horních Počernicích si zapisujeme bod za remízu 3:3. Proti Táborsku naše omlazená sestava třikrát prohrávala, vždy jsme ale dokázali srovnat. Turnaj pro nás pokračuje v sobotu 23. ledna zápasem se Spartou Praha "B".

TL1, neděle 10. 1. 2021, 10:30
Táborsko Táborsko

Táborsko:

Slávek – Penc, Brito, Holiš, Plachý, Kader, Pinc, Vozihnoj, Čapek, Kristaps, Morales

Dukla Praha:

Šťovíček – Nagy, Fišl, Kovernikov – Kozel, Krunert, Studnička, Čížek – Ullman, Faleye, Hadaščok.
Střídali: Sklenář, Houha, Villaseca, Mentberger.

Branky: 27. Morales, 34. Penc, 65. Boula – 31. Brito (vlastní), 47. Krunert, 88. Nagy. Rozhodčí: Petřík – Hurych, Leška.

Trenéři dle předpokladů nasadili do zápasu z větší části odlišnou sestavu, než která odehrála sobotní přátelské utkání s Jabloncem. Prostor dostali mladíci i hráči, jež jsou v Dukle na testu.

Táborsko nás v úvodu zaskočilo velkou aktivitou, už ve druhé minutě trefil Holiš břevno Štovíčkovy branky a náš brankář pak skvěle zasáhl proti střele Brita, kterou vytáhl konečky prstů vedle.

Ve 27. minutě však nestačil na pěknou střelu Huga Moralese z dvaceti metrů, která zapadla ke vzdálenější tyči. Dukla brzy stihla vyrovnat. Feleye ještě předtím zakončil protiútok střelou jen do skluzujícího obránce, ale pak byl u toho, když si střelu Ondřeje Ullmana srazil Brito do své sítě. Gól byl zapsán jako vlastní.

Z vyrovnání jsme se neradovali dlouho. Tři minuty poté propadl po rohovém kopu míč k Václavu Pencovi, který prostřelil chuml hráčů i Šťovíčka a Táborsko znovu vedlo.

Ve druhé půli pokračoval pěkný fotbal s příležitostmi na obou stranách. Hned ve 47. minutě se po rohu pověsil do vzduchu Štěpán Krunert, přibil míč pod víko a bylo opět vyrovnáno.

Dukla měla i další šance, na hrotu se o míče rval Hadaščok, několik náběhů za obranu podnikl i střídající Villaseca. Ale gól přišel opět na druhé straně, když Šťovíčka střelou z penaltového puntíku překonal Jiří Boula.

Chvíli nato měl velkou příležitost Villaseca, který uháněl skoro sám na bránu. Brankáře chtěl přelobovat, ale ten stihl vyškrábnout míč nad. Dukla znovu vyrovnala až v 88. minutě, když Filip Nagy zakončil z malého vápna pod břevno.

Měli jsme ale štěstí, neboť předtím Štovíčka podruhé v zápase zachránila tyč. Jinak by soupeř odskočil do dvoubrankového vedení. I tak jsme ještě mohli zápas zvrátit na svoji stranu, pokus Hadaščoka z poslední minuty ovšem letěl kousek vedle.

Roman Skuhravý (Dukla Praha): „Ideální zápas pro naše mladé hráče. Soupeř proti nám hrál agresivně a pro kluky to byla krásná ukázka toho, kam směřuje moderní fotbal. Měli jsme na můj vkus příliš mnoho obranných standardek, ze kterých jsme taky dostali gól. Jsem ale spokojený, že jsme zápas nezabalili a prali se o výsledek. Remíza je asi spravedlivá. Vytížili jsme mladé hráče i ty, kteří jsou u nás na testu. Rádi jim dáme příležitost, je to naše cesta. Mám jen problém s tím, že jsou nižší soutěže zrušené, takže někteří kluci hráli zápas po půl roce. To je špatně.“