S Pardubicemi vítězně

2. 2. 2013 | Redakce

S Pardubicemi vítězně

V posledním přátelském utkání před odjezdem na Kypr zvítězila Dukla nad Pardubicemi 4:1.

přát., sobota 2. 2. 2013, 11:00, UMT Beroun
PardubicePardubice

Dukla Praha: Kučera (46. Šebek) - Romera, Jeřábek (46. Hell), Božič, Hanousek - Podrazký, Ouedraogo (46. Albiach), Malý (64. Tenkl) - Berger, Pospĕch, Svatonský (82. Engelmann).
Pardubice: Frydrych (70. Čihař) - Přibyl (70. Pospíšil), Tischler, Němeček, Pospíšil (46. Norek) - Hodas (63. Janecký), Dubský (63. Šejvl), Kudrna (46. Hundák), Kakrda (63. Polák) - Petrus, Jeřábek.
Branky: 38. Podrazký, 72. Tenkl, 80. Pospěch, 88. Berger - 69. Janecký. Rozhodčí:Kocourek - Vlasjuk, Filípek. ŽK: 34. Božič - 40. Kudrna, 74. Jeřábek.

První střelu na bránu zaznamenal Podrazký, když postupoval středem hřiště a střílel z hranice šestnáctky. Pardubice se dostaly do zakončení ve 24. minutĕ, když se po levé straně uvolnil Dubský, střela však trefila pouze boční stranu Kučerovy branky. O pár minut později se uvolnil v pokutovém území Petrus, jeho tutovku zachránil Kučera včasným zákrokem. Ve 34. minutě otevřel skóre Podrazký, když z úrovnĕ šestnáctky trefil pravou šibenici - 1:0.

Do druhého poločasu nastoupily oba týmy s několika obměnami. Za Duklu poprvé nastoupil Néstor Albiach Roger, který v 50. Minutě zkusil střelou z dálky překvapit Frydrycha, mířila ovšem nad. Pardubice se dostaly ke slovu o necelých 20 minut později, když po závaru před Šebkovou brankou skóroval Janecký kousek pod břevno - 1:1. O tři minuty později šla Dukla opět do vedení dalekonosnou střelou Tenkla z levé strany - 2:1. Do konce zápasu pak Dukla skórovala ještě dvakrát, nejprve po rychlém brejku vstřelil branku Pospěch a nakonec, po vybojovaném míči Albiacha, přízemní střelou k pravé tyči zvýšil Berger na konečných 4:1.

Luboš Kozel: "Dnes se na nás soupeř z taktického hlediska velmi dobře připravil. Deset hráčů pod míčem z bloku a na brejk. Nám to první poločas dělalo problém, přeci jen sestava byla hodně složená z mladších hráčů, kteří spolu moc nehrají, takže tam byla vidět jistá nesourodost a nesehranost. Byli jsme někdy netrpěliví, chvátali jsme do toho bloku a ztráceli míče. Ale vstřelili jsme jednu branku po hezké akci.

Druhý poločas jsme dostali branku standardně z rohového kopu a celý zápas jsme pak rozhodli v poslední půlhodince, kdy se Tomáš Tenkl pěkně prosadil z dálky. My jsme se pak uvolnili, soupeř trošku odpadl, což vedlo k našemu vítězství 4:1. "