FK Mladá Boleslav

2:2

(0:2)

24. kolo, Synot liga 2015/16

Sestava domácí: Šeda – Jánoš, Kúdela, Čmovš (46. Chramosta), Fleišman – Ščuk, J. Rada – Čermák, Takács (59. Klobása), Kalabiška (71. Vodháněl) – Magera (K).

Sestava hosté: Rada - Miloševič, Štetina, Gorkšs, Vrzal - Hanousek (K), Považanec, Tetour Daniel (81. Smejkal) - Čajič, Mareš (87. Jurendič), Manzia (72. Néstor).

• Branky: 76. Klobása, 80. Chramosta - 1. Mareš, 11. Manzia.
    ŽK: 35. Ščuk - 68. Čajič.
    Rozhodčí: Jech – Mokrusch, Ratajová.
  • Diváci: 2564
Dukla začala utkání nejlepším možným způsobem. Hned v úvodní minutě se prosadil Mareš a o deset minut později Manzia. Téměř celý první poločas byl v režii hostů. Ve druhé půli si Boleslav přeci jen dokázala vytvořit tlak. Nejprve snížil Klobása a 10 minut před koncem srovnal stav zápasu na konečných 2:2 Chramosta.

Luboš Kozel: „Dnes to bylo hodně bláznivé utkání. My ho začali už před zápasem a mně osobně se nic takového ještě za trenérskou kariéru nestalo. Včera přišel Néstor, že má teplotu, tak naštěstí dnes mohl aspoň na lavičku. Dopoledne přišel Beauguel s tím, že ho tahá sval, ale měl hrát, takže jsme ho sem vzali, zkusil rozcvičku a nešlo to. Deset minut do zápasu a byl zraněný i Breznaník. Paradoxně ty změny v sestavě, která díky tomu nastaly, na nás vidět nebyly a dali jsme hned v první minutě gól. Sebevědomí nám narostlo a více méně v těch prvních 15 minutách jsme přidali druhý a měli šanci dát Čajičem i třetí. Díky tomu jsme první půlku zápasu odehráli dobře a domácí jsme do vyložené šance nepustili. Ve druhém poločase začala Boleslav nakopávat míče, které zvládala dobírat, a my se dostali pod tlak. Naštěstí jsme to přežili bez branky a kolem té 65. minuty, kdy ten tlak mizel, a my se začali dostávat do protiútoku, jsem věřil, že dokážeme přidat třetí branku. Nicméně místo toho jsme gól dostali, domácí to nakoplo a za chvíli vyrovnali. Je to škoda, že jsme utkání nedovedli ke třem bodům, ale před zápasem bych bod bral a vzhledem k naší situaci ho beru i teď.“

Karel Jarolím: „Já jsem byl v prvním poločase jak v „Jiříkově vidění“ to člověk pak nechce věřit vlastním očím. Na co jsme sáhli, tak jsme dělali obráceně. Navíc dozadu jsme byli děraví jak cedník. Dukle jsme dopřáli luxusní náskok. Do druhého poločasu jsme udělali nějaké změny a podle toho průběhu je bod dobrý, ale chtěli jsme vyhrát a samozřejmě ten zápas jsme prohospodařili první půli.“