FANSHOP

Remíza s pražskými Bohemians

3. 5. 2019 | Redakce

Remíza s pražskými Bohemians

V rámci prvního utkání nadstavbové části skupiny o udržení se Dukla utkala v malém pražském derby s Bohemians 1905. Velkou část utkání byl stav nerozhodný, s blížícím se koncem se dukelští přiblížili tříbodovému zisku. Bohemians ale dokázali pár minut před koncem utkání vstřelit gól a stejně jako my berou bod.N1, pátek 3. 5. 2019, 18:00, Stadion Juliska
Dukla Praha Dukla Praha
1:1
(0:0)
Bohemians 1905Bohemians 1905

Dukla Praha: Rada – Douděra, Miloševič (C) (90+1. Djuranovič), Ostojič, Bezpalec – Holík (76. Podaný), Marek Hanousek, González (64. Hadaščok), Tetour – Holenda, D. Souček.
Bohemians 1905: Fryšták – Hůlka, Krch, Pokorný – M. Dostál, Jindřišek (C) (74. Vaníček), Vacek, Bartek (41. Vondra) – Reiter, Puškáč (57. Hilál), Záviška.
Branky: 69. Tetour – 83. Hůlka.
ŽK: 18. Ostojič, 42. González, 53. D. Souček, Rada – 16. Pokorný.
Rozhodčí: Lerch – Vlček, Myška, Orel.

Komentář

Do první zajímavější akce se dostala Dukla v 6. minutě, nahrávku od Ostojiče přijal Holík, který asi z 10 metrů těsně minul vzdálenější tyč. Jen o chvíli později se téměř měnilo skóre. Rychlý brejk protáhli hosté po pravé straně, odkud také letěl následný centr k Puškáčovi, který z pár metrů vystřelil po zemi na bránu, okamžitý zákrok Rady ale dokázala střelu vyrazit. Ve 21. minutě si připsal první zákrok brankář z Ďolíčku Fryšták, když vychytal tvrdou střelu zprava, tím ale nebezpečí neskončilo. Po několika odrazech se míč dostal až k Hanouskovi, který nahrál na hranici vápna Holendovi. Jeho pokus umístit míč pod břevno ale dokázala obrana klokanů zblokovat. Další z několika brejků Bohemians ve 28. minutě téměř proměnil Bartek, Rada se snažil zmenšit střelecký úhel, ale nevšiml si protihráče na pravé straně. David Bartek tak těsně před Filipem Radou nahrál na Reitera, jehož střelu ale vyrazili domácí na roh. Ve 35. minutě se dokázal dostat samotný Holenda po levém křídle až těsně před pokutové území, jeho spoluhráči si ale nedokázali naběhnout pro nahrávku. Holenda, který byl ve slepé uličce, tak míč pouze nastřelil před bránu Bohemians. První poločas skončil 0:0.

Dostál poslal v 54. minutě míč na Jindřiška, jehož střelu ale dokázal zblokovat Tetour. Nejaktivnější hráč pražských Bohemians Júsuf Hilál v 57. minutě přišel na hřiště místo Davida Puškáče, při prvním dotyku s míčem si málem připsal asistenci. Ze středu hřiště posunul míč na levé křídlo Dostálovi a ten vystřelil, Rada musel míč u vzdálenější tyče vyboxovat. První gól utkání padl až v 69. minutě, Tetour poslal do pokutového území míč na Hadaščoka, ten mu ale téměř okamžitě balón vrátil, Tetour pak hezky zakončil za záda Fryštáka a změnil stav utkání na 1:0. Domácí se v 82. minutě poměrně na dlouho udrželi před pokutovým územím, překombinovanými přihrávkami ale nedobrovolně předali míč soupeři. Hráči z Ďolíčku toho využili v 83. minutě, když osamocený Hůlka přijal centr a následně umístil balón Radovi mezi nohy. Záviška ještě mohl těsně před koncem utkání odebrat jednobodový zisk Dukle, když sám unikl většině dukelských obránců, jeho zakončení do rohu ale dokázal vyrazit Filip Rada. Utkání tak skončil remízou 1:1 po gólech Tetoura a Hůlky. 

Ohlasy trenérů

Roman Skuhravý: "Dnes mě na zápase mrzí to, že jsme nebyli odměněni třemi body, hlavně kvůli hráčům. Začátek zápasu byl opatrnější, ale my jsme hráli, co jsme si řekli. Nakopla nás šance Bohemky, kterou vychytal Filip Rada, od té doby jsme byli lepším týmem. Bohužel předfinální a finální fáze je stále nedostatečná, jsme v ní zbrklí, tolik situací, kolik jsme měli, je škoda nevyužít. Dostali jsme se parádně do vedení 1:0 a v tu chvíli to Bohemka zjednodušila. Júsuf je nadstandardní hráč, vyřešil to do centru parádně a trefil náběhového hráče, kterého jsme neměli správně nabraného, to se holt stane. Z výsledku jsem zklamaný, dneska kluci dřeli tak, jak se pracovat má."

Navštívili jste v pátek stadion osobně? Vyplňte náš dotazník spokojenosti. Můžete získat dvě VIP vstupenky na další domácí utkání Dukly. 

 


Fotogalerie


Partneři klubu