První vítězství v sezóně. Dukla postupuje v poháru

24.08.2022, 17:30
Hostouň

Sokol Hostouň

1. kolo, MOL Cup 2022/2023

FK Dukla Praha

Sestava domácí:

Pančev (45. Tetour) – Zahranychnyy, Kosík, Paulizzi (58. Mentberger), Charvát, Januška, Vlasák, Štětka (74. Bízek), Novák (58. Neruda), Shkyria (58. Hájek), Hucek

Sestava hosté:

Šťovíček – Barac, Piroch, Holiš, Svoboda – Peterka, Moulis (46. Kim), Uhlíř (58.Havelka), Kozel (78. Quadri Adebayo Adediran), Buchvaldek (78. Ullman)  – Matějka (58. Huf)

• Branky: 36. Kozel, 71. Kim, 90+1. Quadri Adebayo Adediran, ŽK: 67. Hucek, 69. Zahranychnyy, 74. Januška, 84. Kosík, 86. Neruda – 66. Peterka, 88. Holiš, Rozhodčí: Kubec – Smitka, Langmajer.
  • Diváci: 700
Ve čtvrtém soutěžním zápasu se fotbalisté a fanoušci Dukly konečně dočkali první výhry v sezóně. Ta přišla v zápase s třetiligovým Sokolem Hostouň v rámci MOL Cupu.

Hodnocení trenéra:

Petr Rada (FK Dukla):
Pohár je vždy nevyzpytatelný, soupeři z nižších lig v něm nemají co ztratit. Šli jsme do zápasu s tím, že chceme postoupit a také vstřelit nějakou branku. Začátek nám nevyšel, nedali jsme penaltu. Ale to se ve fotbale stává. Jsem rád, že hráči nepřestali hrát a že jsme se i tak dostali do vedení. Myslím, že to z naší strany mohlo být klidnější trochu dřív, ale jak jsem říkal, pohár je vždy nevyzpytatelný. Občas se stane, že i týmy z první ligy dostanou ve venkovním zápase na frak. Pro nás je důležité, že jsme vyhráli. Teď se ale musíme soustředit na nedělní utkání. V lize nutně potřebujeme body.