PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Obermajer

První vítězství! Zaglebii Lubin jsme nadělili dvě branky!

5. 2. 2014 | Redakce

První vítězství! Zaglebii Lubin jsme nadělili dvě branky!

Ačkoli na začátku utkání měl náš dnešní soupeř, Zaglebie Lubin, lehce navrch. Ve druhém poločase jsme dominovali, a tak si připisujeme zasloužené vítězství 2:0. Další utkání nás čeká v sobotu od 15,00 s Botevem Plovdiv.

PU, středa 5. 2. 2014, 15:00, SC Alpha
LubinLubin

Dukla Praha: Rada - Božič, Štetina, Vorel, Hanousek - Hlinka, Gedeon (70. Koval), Kalouda (80. Ouedraogo) - Mareš (70. Černý), Pospěch (70. Marek), Berger (70. Engelmann).
Lubin: Rodić, Rymaniak, Bilek, Guldan, Ćotra, Piątek, Curto, Błąd, Kwiek, Bertlisson, Piech (42. Przybecki).
Branky: 58. Štetina, 80. Engelmann. ŽK: 31. Vorel.

Úvodních třicet minut patřilo našemu soupeři. Ve 35. minutě si vypracoval jedinou vážnější šanci, když soupeřovu křižnou střelu vyrazil Rada na roh. V poslednich patnácti minutách první půle jsme hru vyrovnali a v rozmezí mezi 38. a 40. minutou jsme si vypracovali tři brankové příležitosti, bohužel ani Pospěch a ani dvakrát Mareš z hranice malého vápna hostujícího brankáře neprostřelil.

Do druhého poločasu vstoupilo naše mužstvo daleko aktivněji a v 58. minutě se nádhernou křižnou střelou z 30 metrů blýskl Štetina - 1:0. Od této chvíle náš tým zcela ovládl hru a v 80. minutě Božičův centru z pravé strany pohotově dorazil na zadní tyči dobíhající Engelmann na 2:0. V 84. minutě mohl střídající Marek ještě navýšit naše vedení, když jen těsně minul výborný centr dobře hrajícího Božiče.

"Prvních patnáct, dvacet, možná třicet minut na nás bylo patrné, že hrajeme letos prvně na travnatém hřišti, navíc s kvalitním soupeřem. Byli jsme ve všem druzí, naštěstí soupeř svou převahu ke vstřelení branky nevyužil. Postupem času jsme získávali půdu pod nohama, zlepšili jsme se a v závěru poločasu si vytvořili dvě obrovské šance. Myslím si, že ve druhém poločase byl náš výkon lepší a naše vítězství v něm bylo zasloužené. Lukáš krásně trefil branku z dálky a pak už jsme si daleko víc věřili a konec dohráli dobře," hodnotil první kyperský zápas trenér Luboš Kozel.