PORTRÉTY Z JULISKYJiří Piroch

První utkání sezony juniorce nevyšlo

26. 7. 2015 | Redakce

První utkání sezony juniorce nevyšlo

V prvním kole nové sezony Juniorské ligy přivítala Dukla na stadionu na Uhelných Skladech tým Zbrojovky Brno. I přes brzké vedení Dukly díky proměněné penaltě Jakaba nedokázali junioři v utkání bodovat.

1. kolo, neděle 26. 7. 2015, 10:15, Uhelné Sklady
Zbrojovka BrnoZbrojovka Brno

Dukla Praha: Vávra - Mejdr, Troníček, Kozel, Bohánek (66. Schindler) - Farkaš (58. Cvrček), Jakab, Bezpalec - Bezdička (61. Gajecký), Beneš, Vokoun (61. Cabejšek).
Zbrojovka Brno: Záleský – Bednář, Šural, Pospíšil, Kučera (53. Praks), Boštjan, Štrombach (86. Duda), Sokol (71. Sedláček), Weber (87. Šembera), Klán, Krištof.
Branky: 6. Jakab (pen.) – 50. Krištof, 57. Boštjan. ŽK: 19. Vokoun, 70. Bezpalec – 26. Štrombach, 45. Boštjan.

První střelu utkání měli hosté z Brna, když kolem dukelské obrany prošel Sokol. Jeho střelu ale domácí gólman Vávra neměl problém lapit. Hned v páté minutě ale byli připraveni útočit hráči Dukly. Jejich snažení ale ve vápně zastavil faul na Bezdičku a sudí Orel tak nařídil pokutový kop. K penaltě se postavil Josef Jakab a přízemní střelou k opačné tyči, než kterou si vybral brankář Záleský, poslal Duklu do vedení 1:0. Pět minut na to se mohli radovat hosté, když Klán vystihl chybu v rozehrávce Dukly a postupoval sám proti Vávrovi, který ale na poslední chvíli dokázal míč vypíchnout na jednoho z obránců. Po dvaceti minutách hry především ve středu hřiště se pokusil překvapit na hranici vápna stojícího Záleského autor prvního gólu Jakab. Jeho střele ze středového kruhu ale chyběla jak razance a tak neměl hostující brankář větších problémů. V devětadvacáté minutě zahrávali brněnští roh. Na penaltovém puntíku usměrňoval míč halfvolejem Klán, ale jeho střela jen těsně minula tyč Vávrovi brány. V závěru první půle se ještě snažili hráči Zbrojovky vyrovnat. Weberova bomba zhruba ze třinácti metrů ale skončila jen v ochranné síti nad brankou a tak si jednogólové vedení do šaten odnášeli hráči Dukly.

Do druhé půle vstoupili výrazně lépe hosté z Brna, když během úvodních tří minut nebezpečně stříleli nejprve Kučera a po něm Kryštof. Obě šance ale skončily v rukavicích pozorného Vávry. Padesátá minuta už ale přinesla vyrovnání. Po pravé straně se mezi dvěma obránci prokličkoval Štrombach a přihrávkou před bránu našel nikým nehlídaného Krištofa, který neměl příliš práce s usměrněním míče do domácí sítě. Za dalších sedm minut udeřila Zbrojovka podruhé, tentokráte z rohového kopu. Weber poslal míč na bližší tyč, kde se ve výskoku trefil Boštjan a o břevno napálil balón za Vávrova záda. Právě domácí brankář pak v 64. minutě po vlastní hrubce v rozehrávce musel čelit dvěma tvrdým ranám hostů, které ale naštěstí pro Duklu obě vyrazil a svou chybu tak částečně odčinil. Následující dvacetiminutovka se odehrávala především ve středu hřiště bez výraznějších šancí na jedné nebo druhé straně. Až v závěru hry bylo k vidění větší ohrožení brány, a byla to tentokrát Dukla, kdo se snažil upravit skóre. Střídající Schindler dostal pas na levou stranu, míč si potáhl na střed hřiště a z hranice velkého vápna vyslal střelu, která bohužel skončila v náruči gólmana Záleského. Další pokusy o vyrovnání pak už končily jen na kopačkách bránících hráčů nebo zdviženým praporkem pomezního rozhodčího, a tak si tři body ze hřiště Uhelných Skladů odvezl tým z Brna.

Libor Pala: "Dnešní utkání jsme začali s velkými ambicemi. Soupeř byl podle mého tak na naší úrovni, bohužel jsme ale v první půlce udělali pár technických chyb, kdy se brankáři nepodařilo vykopnout míč a stoper jednou zazmatkoval a na mužstvo to dolehlo a posledních deset minut první půle jsme hráli ustrašeně. Upozorňovali jsme naše fotbalisty, že na nás v druhé půlce určitě vlítnou a to se přesně stalo. Místo abychom se vyrovnali aktivitou, tak jsme byli pasivnější a soupeř toho dvěma brankami využil. Škoda že jsme nehráli celé utkání tak, jako prvních pětatřicet minut."