PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Kozma
    FANSHOP

První dorost na Kladně nezvítězil

28. 4. 2014 | Redakce

První dorost na Kladně nezvítězil

Ačkoliv první poločas skončil remízou 1:1 a sliboval vyrovnané utkání i ve druhém poločase. I přes lacino inkasovanou branku kluci hráli aktivně a měli blízko k vyrovnání, návrat do zápasu jim ale překazil třetí obdržený gól, a utkání tak skončilo 3:1 pro domácí Kladno.23. kolo, sobota 26. 4. 2014, 10:15
Kladno Kladno
3:1
(1:1)
Dukla PrahaDukla Praha

Kladno: Smrkovský - Čížek, Hübst, Rohla, Kraus - Pudil - Cabejšek, Bystřický, Borák, Krupička - Bořík.
Dukla Praha: Němčanský – Baran, Troníček, Cvrček, Vosátka (63. Bezděk) – Farkaš, Bezpalec, Petrák (63. Volek) – Zoubek (58. Vávra), Vachoušek, Beneš.
Branky: 12. Rohla, 51. Bořík, 69. Cabejšek - 28. Zoubek (Vachoušek, Beneš).

Komentář

V úvodu byli aktivnější domácí, kterým jsme nejprve nepřesností darovali samostatný nájezd, který naštěstí Němčanský vychytal. Největší nebezpečí nám však hrozilo z rohových kopů. Po jednom z nich šli domácí do vedení po hlavičce Rohly. Poté jsme převzali iniciativu a ve 28. minutě jsme po zisku "presinkem" skvěle dohráli rychlý protiútok tři na dva a vyrovnali. Do poločasu jsme si vytvořili ještě další šance, hlavičky Cvrčka a Troníčka však brankou neskončily. Na začátku druhého poločasu jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu, paradoxně jsme však inkasovali po nedorozumění v defenzívě. Bořík vystihl Cvrčkovu slabou malou domů, obhodil si váhajícího Němčanského a pohodlně skóroval do prázdné branky. Vyrovnat jsme mohli po standardní situaci Farkaše, na kterou si naskočil Cvrček. Hlavou na zadní tyči však trefil jen konstrukci. Bohužel platilo otřepané nedáš - dostaneš, protože o minutu později domácí zvýšili na 3:1. Cabejšek si na zadní tyči zpracoval přetažený centr a tvrdou ranou nedal Němčanskému šanci a uzavřel skóre na konečných 3:1 pro domácí.

Ohlasy trenérů

Tomáš Kulvajt: "Přestože jsme o síle Kladna ve standardních situacích věděli, inkasovali jsme po jedné z nich první gól. Druhá polovina prvního poločasu však byla v naší režii, rychlou kombinační hrou jsme domácí zatlačili a po vyrovnání jsme do poločasu mohli skóre ještě zvýšit, což se bohužel nepodařilo. Druhý gól jsme domácím vyloženě darovali, inkasovaná branka nás ale nepoložila a dále jsme hráli aktivně. Dnes jsme poznali, jak tenká hrana je mezi úspěchem a neúspěchem. K vyrovnání nám po Cvrčkově hlavičce scházely centimetry. Místo toho, abychom se dostali zpět do zápasu, jsme však potřetí inkasovali. Celkově Kladno působilo vyzrálejším dojmem, a prodalo zkušenosti svých hráčů z divizního A-týmu. Čekali na naše chyby, které nekompromisně trestali a poctivou, velmi dobře organizovanou defenzívou nás hlavně druhý poločas již do vyloženějších šancí nepustili. Z tohoto pohledu je proto vítězství Kladna zasloužené."
 

Související články

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu