PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Kozma

První domácí prohra béčka žen

8. 9. 2015 | Redakce

První domácí prohra béčka žen

Po dvou vyhraných zápasech čekal rezervu Dukly další těžší soupeř – Poděbrady. Karty byly rozdány jasně, pokud by se našim hráčkám podařilo zvítězit, osamostatněly by se na čele ligy. To se však nepovedlo a po našem smolném utkání si soupeř odvezl tři body za výhru 0:2.

3. kolo, sobota 5. 9. 2015, 17:00, Dolní Břežany
PoděbradyPoděbrady

Dukla Praha: Frolíková – Eisová, Buttová (58. Kocková), Lupačová (80. Gluhović), Cachová – Němečková, Pavlíková, Čechová (80. Šedivá) – Houbová (69. Šemelíková), Gaislová (69. Hřebíková), Urbánková (24. Hajnová)
Branky: 8., 63. Bartoňková

Věděli jsme, že přijede kvalitní soupeř, který hrává v horní polovině tabulky, přesto naším cílem bylo vyhrát. Pro mě už problém byl to, že oproti minulému zápasu se v obraně objevily čtyři nové hráčky, takže jsem osobně netušil, co od toho čekat. Nechci hledat výmluvy, ale pokud protočíte v obraně za 2 zápasy 8 hráček, není to nejlepší. V kabině jsme si dali jasné pokyny, jak chceme utkání rozehrát, ovšem na to jsme vůbec nenavázali. V 8. minutě jsme propadli ve středu pole a soupeř nás potrestal.

Následovala pasáž, kdy jsme převzali iniciativu a byli velmi často na balonu. Dařilo se sbírat odražené míče a hráčky z Poděbrad jsme do ničeho nepouštěli. Bohužel vázla velmi přechodová fáze, nedokázali jsme mnoho situací vyřešit ideálně a z toho plynuly zbytečné ztráty nebo zkažené předfinální přihrávky. Nemohu si odpustit ani to, že nám chyběla střelba. Velmi málo jsme ohrožovali branku soupeře, a když už jsme se dostali do brankové příležitosti, neproměnili jsme.

Soupeř přečkal poločas a pokud bychom se dostali do vedení např. 3:1, nikdo nemohl říct ani popel. Ale na kdyby se nehraje a stav byl pro nás nepříznivý. O přestávce jsme si zopakovali a řekli, jak chceme hrát, přesto první minuty druhé půle jsme byli opět mimo. Naštěstí pro nás jsme se dokázali zvednout a začali jsme i kombinovat. Soupeř ztrácel síly, ovšem nepřesnost našich přihrávek nás stála hromadu zastavených akcí. Poté však přišel hřebík do rakve. Další chyba obrany, propadli jsme vzadu a soupeř se řítil podruhé sám na bránu a podruhé také udeřil. 0:2.

Jakub Kowolowski, trenér: "Jsem naštvaný a zároveň mě mrzí, jak utkání dopadlo. Byli jsme lepším týmem, drželi více míč, ale doplatili jsme na produktivitu a chyby v obranné fázi. Pokud nedáme v takových zápasech góly, nemůžeme chtít pomýšlet na žádné úspěchy. Příští týden nás čekají Malešice B, do té doby si tak musíme vyhodnotit řešení některých situací. Ze zápasu si odnáším více negativní dojem a doufám, že se nám podaří zapracovat na odstranění nepřesností a chyb, kterých jsme se dopouštěli.“