Proti Brnu slavíme zasloužené vítězství!

13. 9. 2013 | Redakce

Proti Brnu slavíme zasloužené vítězství!

Po výhře nad Příbramí přidává Dukla další tři body i z domácího hřiště. Díky dvěma brankám Zbyňka Pospěcha si tým Luboše Kozla připisuje důležité vítězství. V dalších kolech nás totiž nečeká nic snadného.

8. kolo, pátek 13. 9. 2013, 18:00, Juliska
Zbrojovka BrnoZbrojovka Brno

Dukla Praha: Rada - Romera, Štetina, Božič, Vrzal – Kalouda (74. Malý), Gedeon, Hlinka (46. Marek Hanousek) – Néstor, Pospěch, Mareš (87. Vorel) . Trenér: Kozel.
Zbrojovka Brno: Hladký - Janotka, Schuster, Pernica, Husár - Fischer – Skalák (85. Škoda), Zavadil (72. Zavadil), Frejlach, Pašek (76. Hyčka) - Markovič. Trenér: Kotal.
Branky: 43. Pospěch, 54. Pospěch - 9. Markovič. ŽK: 76. Štetina - 53. Janotka, 74. Husár, 88. Pernica, 90. Fischer. Rozhodčí: Kovařík – Mancl, Filípek.
Diváci: 2050

Nenápadný začátek skončil už v deváté minutě, když se Skalák dostal přes Vrzala a přihrál Markovičovi, který nekompromisně prostřelil domácího brankáře Radu – 0:1. O necelých pět minut později vstřelila branku i Dukla, ale pro ofsajd nebyla uznána. V 18. minutě byl blízko gólu Mareš, jeho pomalá střela pouze „olízla“ tyčku z vnější strany. Další velká šance Dukly se odehrála ve 23. minutě, tentokrát mohl skórovat Pospěch, kdyby mu Hladký míč nepokryl. Ani rohový kop ze 33. minuty nepřinesl radost v podobě branky. Néstor rozehrál rohový kop na nabíhajícího Mareše, který z první trefil soupeřova obránce, dorážející Štetina branku přestřelil. Další rohový kop před koncem poločasu už skončil o poznání lépe, po hlavičce Božiče se do zakončení dostal Pospěch a nemýlil se – srovnáno na 1:1.

První šanci druhého poločasu měl na svých kopačkách Romera, který se uvolnil po pravé straně a nacentroval před branku na nabíhajícího Pospěcha, u míče ale byla dříve brněnská obrana. Pár minut na to rozehrávala Dukla přímý kop, z něj se dostal do zakončení Hanousek, do brány však míč dorazil opět Zbyněk Pospěch – 2:1. V 64. minutě zkusil vypálit Mareš z hranice šestnáctky, míč proletěl kousek nad brankou. A hned další protiútok domácích mohl skončit brankou, Pospěch obešel hostující obranu, předal míč Kaloudovi, kterého střelu zblokoval vybíhající Hladký. Deset minut před koncem mohl skórovat Vrzal, když vyražený míč napálil z „voleje“ a trefil pravou levou tyčku. V 90. minutě se ocitl Néstor ve dvou obrovských šancích! Nejdřív střílel jen do brankáře, pak si počkal na odražený míč a technickou střelou z velkého úhlu trefil břevno. Ale skóre se nezměnilo.

Luboš Kozel řekl o utkání: „Dnes můžu být spokojený s výsledkem. Dle mého jsme si opět udělali zápas sami těžší. Určitě jsme soupeři pomohli tím, že jsme nepokryli jeho rychlý protiútok, prohráli souboj ve straně a následně opět nepokryli jediného útočníka a Míra Markovič poslal soupeře do vedení. S námi to zatřáslo a rozjezd byl trošku pomalejší než jindy, ale od takové 25. minuty jsme převahu měli a k vápnu soupeře jsme se dostávali. Z mého pohledu bylo důležité, že jsme dokázali do druhého poločasu vyrovnat. O poločase jsme udělali jednu změnu, abychom oživili střed hřiště, to se povedlo a až na posledních 10 minut jsme druhý poločas byli lepším mužstvem. Každopádně dneska bychom gól ze hry nedali, ač tam měl Kalouda šanci a Vrzal tyč. Pomohla nám opět "standardka" a zápas jsme otočili. Dnešní vítězství bylo zasloužené, ač se rodilo těžce a hlavně bylo vzhledem k losu důležité a my ho potřebovali.“

Média

• Video: Zbyněk Pospěch hodnotí utkání proti Brnu