PORTRÉTY Z JULISKYJakub Výmola

Přípravu jsme zahájili vítězně

22. 6. 2013 | Redakce

V prvním utkání letní přípravy jsme se utkali s vršovickými Bohemians. V tomto duelu jsme byli aktivnějším celkem a díky brankám Engelmanna a Haška jsme zvítězili 2:0.

PU, sobota 22. 6. 2013, 11:00, Zbuzany
2:0
(1:0)
Bohemians 1905Bohemians 1905

Dukla Praha: Rada – Radoš (62. Ilko), Božič, Ouedraogo (46. Vrzal), Hanousek – Borek (62. Čapek), Kalouda, Rivera (46. Malý) – Engelmann (62. Tenkl), Marek, Albiach (46. Hašek)
Bohemians 1905: Gábriš – Růžička (Kalina), Krch (Ptáček), Šmíd (Karamatič), Šírl (Dosso) – Havel (Hauer), Bartek (Moravec), Jindřišek (Krch), Budínský (Rada), Kolář (Košata) – Garcia (30. Klavík).
Branky: 25. Engelmann, 62. Hašek. ŽK: 53. Kramarič. Rozhodčí: Severýn - Gotthard, Opočenský.

První náznak příležitosti měla Bohemka, kdy se po naší ztrátě dostali Klokani ke střele, která ale byla nepřesná a slabá. Krásný fotbalový moment přišel v 7.minutě, kdy vybojovali míč Ouedraogo a Marek, následně se dostal ke střele Engelmann a zpoza šestnáctky trefil tyč! O pár minut později střílel Albiach, ale jeho pokusu scházelo pár cm. V 15. minutě připravil Hanousek s aktivním Engelmannem šanci Kaloudovi, ale brankář Gábriš byl pozorný.

Přiležitost měla i Bohemka, ale hlavička Garcii nemohla skončit gólem. Ve 25.minutě se už fanoušci, kteří dorazili do Zbuzan, dočkali. Po centru Kaloudy, následné dobré práci Josefa Marka ve vápně, se prosadil Vojtěch Engelmann - 1:0! Poslední šanci prvního dějství měl Ouedraogo, jeho střela ale neměla gólové parametry.

Dukla byla i ve druhém poločase aktivnější. V 52. minutě skončil Kaloudův pokus nad brankou Gábriše. Na aktivitu Dukly se snažil odpovědět Klavík, ale ani z jeho pokusu branka nepadla. V 60.minutě zatrnulo všem přítomným, Josef Marek se tvrdě srazil s brankářem Bohemians, naštěstí ani jeden nepotřeboval větší ošetření. Navíc byl nařízen přímý kop pro Duklu, ke kterému se postavil Pavel Hašek a pěknou brankou zvýšil na 2:0!

V 71. mohl snížit Košata, bohužel pro Klokany, jeho střela z voleje šla vedle. Poslední výraznou šanci Dukly měl Kalouda, po sklepnutí Haška. Ale znovu mířil nad. V poslední minutě ještě vyprášil rukavice Radovi Klavík, ale výsledek se nezměnil a Dukla zvítězila 2:0!

Hodnocení trenéra Kozla: "Jsem spokojený, je to vlastně první týden přípravy, takže se musí přemýšlet nad tím, jak jsou hráči unavení. Je to svým způsobem nějaká forma herního tréninku. Jsem rád, že v téhle fázi k tomu hráči takto přistoupili. Hráli aktivně, vytvořili jsme si dost šancí. Možná to finální řešení nebylo úplně ideální, ale dva góly jsme dali. Možná tam byly také nějaké chyby směrem do defenzivy. Soupeř je dnes nepotrestal, jindy by to mohlo být jinak. Výsledek je ale takovým povzbuzením do další práce."