Přestřelka s Jabloncem skončila remízou.

FK Jablonec

3:3

(1:2)

11. kolo, Synot liga 2015/16

Sestava domácí: Hrubý – Karavajev, Pernica, Beneš, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Masopust (46. Tecl), Pospíšil, Rossi (69. Wágner), Mingazov (58. Trávník) – Doležal.

Sestava hosté: F. Rada – Jurendič, Štetina, Gorkšs, Vrzal – Považanec, Marek Hanousek (C), Daniel Tetour (75. Miloševič) – Berger (89. Kovaľ), Krmenčík (81. Jeřábek), Čajič.

• Branky: 30. Pospíšil (pen.) – 23. Krmenčík (Vrzal), 35. Krmenčík, 55. Štetina (Berger). ŽK: 22. Rossi – 33. Berger, 39. Krmenčík 81. Čajič, 90. Jurendič. Rozhodčí: J. Jech - R. Kotík, V. Štěrba.
  • Diváci: 1230
V utkání padlo celkem 6 gólů a Dukla byla velmi blízko lepšímu než jednobodovému zisku. Za hosty se dvakrát trefil Michael Krmenčík a jeden gól přidal Lukáš Štětina.

Jaroslav Šilhavý: „Z mého pohledu jsme prospali první poločas, kdy jsme naší laxností nechali soupeře dát dva góly. Málo jsme běhali, málo jsme se pohybovali, nechávali jsme soupeři prostor a ten nám ukázal, jak je silný v kombinaci, byť obě branky dal z rychlých protiútoků. Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe a vytvořili si nějaké šance, ale opět jsme z chyby inkasovali. Od té chvíle jsme se zbavili tlaku, začali jsme více běhat, více kombinovat a zjednodušili jsme hru. Nakonec to přineslo vyrovnání, které jsme si v daném okamžiku zasloužili. Ale musíme uznat, že nás Dukla první poločas přehrávala, ačkoli ke konci jsme měli drtivý tlak my a proto jsme vyrovnali.

Luboš Kozel: „Možná bych nemusel nic hodnotit a pustit hodnocení z předešlých zápasů, která jsou jak přes kopírák. Do 75. minuty jsme hráli velmi dobře, byli jsme nebezpeční, velmi dobře jsme kombinovali. Domácím jsme nedovolili nějaký úvodní nápor a vstřelili jsme první gól. Jablonec si pomohl penaltou a my naštěstí brzy dali druhou branku a jejich aktivitu otupili. Vstup do druhé půle se nám příliš nepovedl, ale po tom třetím gólu jsme velmi dobře drželi míč a myslím si, že v té fázi se to lámalo. Mohli jsme dát čtvrtou branku, ale nepodařilo se. Od 75. minuty jsme si o branku říkali, ustoupili hodně dozadu. Došly nám síly a nechali jsme Jablonec hrát nakopávané míče do šestnáctky. Bohužel jsme naší chybou dostali gól na 2:3, a když už to vypadalo, že to silou vůle dohrajeme, tak jsme z penalty inkasovali potřetí a vezeme si zase jenom bod.“