PORTRÉTY Z JULISKYVojtěch Hadaščok

Pražské derby nám body nepřineslo

1. 6. 2013 | Redakce

Dukla zajížděla k poslednímu utkání sezony na stadion Sparty. Na velice těžkém a podmáčeném terénu jsme nakonec podlehli "sousedům" z Letné 0:3. Tato prohra a tříbodové zisky Sigmy a Jablonce znamenají, že jsme sezonu zakončili šestým místem.

30. kolo, sobota 1. 6. 2013, 17:00
Sparta Praha Sparta Praha
3:0
(1:0)

Sparta Praha: Vaclík – Vidlička (82. Čermák), Švejdík, Polom, Pamič - Vácha – Přikryl (64. Kadeřábek), Hušbauer, Matějovský (88. Komate), Krejčí - Kadlec.
Dukla Praha: Rada - Romera, Božič, Vorel, Vrzal - Borek, Gedeon (85. Hašek), Malý – Berger (74. Kalouda), Pospěch, Albiach (55. Přeučil).
Branky: 15. Vácha, 68. a 87. Kadlec. ŽK: 45. Matějovský – 14. Božič, 72. Berger, 89. Kalouda. Rozhodčí: Kovařík – Mencl, Filípek.
Diváci: 12355

Ve druhé minutě postupoval na sparťanskou branku Néstor, našel ve vápně Pospěcha, který střílel nad branku, ale vybojoval první rohový kop pro hráče ve žlutém. Rozehry se ujal Berger, ve vápně se k míči dostal Vrzal, ale přestřelil. Další průběh utkání byl spíše ve znamení boje s terénem, až v 15. minutě po faulu naší obrany, vstřelil Lukáš Vácha z přímého kopu mířeného k pravé tyči branku – 1:0. O pět minut později měla na vyrovnání příležitost Dukla, Pospěch postupoval na bránu, míč předal nalevo Néstorovi, ten zkusil nejdříve kličku, ale pak přihrál osamocenému Borkovi, jeho střelu Vaclík s potížemi vyrazil. Ve 29. minutě měla Dukla výhodu přímého kopu, exekuce se ujal Malý, po jeho dlouhém centru na vzdálenější tyč se natahoval Borek, bohužel bez zásahu. Ve 35. minutě měla Dukla velké štěstí, když nás nadvakrát zachránil Filip Rada, který dvěma krásnými zákroky ubránil dvě gólové šance - nejdříve Kadlece a pak Krejčího. O pár minut později střílel opět Krejčí, Rada byl znovu na místě a bez potíží chytil. Sedm minut před koncem řádné doby prvního poločasu rozehrávala Dukla přímý kop, centr Petra Malého ale proletěl hodně nad brankou.

Druhý poločas odstartoval dalekonosnou střelou Vrzal, která Vaclíka nikterak nezaskočila. Ve 49. minutě ovšem prošel míč na samotného Krejčího a nevypadalo to vůbec dobře, jeho rána proletěla kousíček nad břevnem. Na druhé straně vyvezl míč Romera, prostrčil do vápna Bergerovi, ten zas Malému, který z hranice šestnáctky pálil, střela byla příliš vysoká. I Sparta se dostala k další střele na branku, tentokrát Kadlec zahrozil se středu vápna. Chvíli na to měl stejný hráč šanci znovu, po centru Krejčího mířila střela hlavou mimo tyče. Velikou šanci na vyrovnání měla Dukla v 61. minutě. Berger postupoval po pravé straně, do vápna přihrál nalevo volnému Pospěchovi, ten mohl zakončit do prázdné brány, ale v poslední chvíli mu míč Vaclík zblokoval. Pozornost Rady vyzkoušel v 63. minutě Vidlička, ten nic nepodcenil a střelu bez problémů zlikvidoval. Autorem další šance Dukly byl Pospěch, jeho hlavička mířila příliš vysoko. Pak se k míči dostala Sparta, když do prázdné branky zvýšil vedení lenských na 2:0 Václav Kadlec. Ten samý hráč vstřelil v 86. minutě další branku, a tak závěrečné utkání Sparta – Dukla skončilo prohrou žlutého baletu 0:3.