FK Příbram

3:1

(1:1)

13. kolo, ePojisteni.cz liga 2016/17

Sestava domácí: Hruška – Pecháček, Chaluš, Tregler (86. Borek), Divíšek – Trapp, Květ – Brandner (90+1. Mahmutovič), Pilík (81. Majtán), Rezek (K) – Kacafírek.

Sestava hosté: F. Rada – Miloševič, Štetina, Šimůnek, Preisler (46. Vrzal) – Hanousek (K), Považanec (63. Olayinka), Tetour – Juroška (77. Vopat), Néstor, Čajič.

• Branky: 17. Brandner, 65. a 67. Pilík – 13. Néstor.
    ŽK: 6. Tregler, 83. Trapp, 89. Borek – 50. Čajić, 71. Milošević, 83. F. Rada.
    Rozhodčí: P. Orel - O. Pelikán , M. Fišer.
  • Diváci: 1286
Dukla vstoupila do utkání povedeně, když Néstor uklidil do branky Čajičův centr. Asi málokoho by v tu chvíli napadlo, jak zápas na půdě Příbrami skončí...

Jaroslav Hynek: „Do zápasu jsme vstoupili skvěle. Vše, co jsme chtěli jsme plnili, dali jsme krásný gól a ani ta vyrovnávací branka, která byla po takové základní defenzivní chybě, nás nevyvedla z koncentrace a dokázali jsme si vytvořit další gólové příležitosti, které jsme neproměnili. Myslím si, že jsme v prvním poločase mohli udělat takový krok, abychom dnes zvítězili nebo minimálně drželi kontrolu nad zápasem. Ve druhém poločase jsme poměrně dost ustoupili od naší hry, ve které jsme chtěli udělat nějaké změny. Hned první šanci měl Kacafírek hlavou, i když nebyla tak přesná. Pak jsme měli dvě příležitosti my. Ale začali jsme být pasivní a zkušenost v šancích na straně soupeře v podobě Pilíka ten zápas rozhodla. My jsme si ještě vytvořili nějaké pološance, ale ty s tím zápasem už nic neudělaly. Ve finále, co do počtu šancí, to nakonec bylo asi nastejno. Ale my ty šance měli dřív a mohli jsme zápas rozehrát jinak. Soupeř to svou zkušeností přetáhl na svoji stranu a zvítězil, za tu přesnost, zaslouženě.“

Petr Rada: „Samozřejmě jsme rádi, že jsme vyhráli. Dukla je jeden z těch týmů, který by se měl díky praktikovanému fotbalu pohybovat v tabulce výš. Věděli jsme, že utkání, které nás čeká, je těžší. Také jsme ale věděli, že kdybychom to dnes nezvládli, situace by byla už hodně vážná. Připravovali jsme se na to celý týden. Jejich sestava doznala několik změn, které nás překvapily. Do zápasu jsme ale vstoupili dobře. Pak jsme dostali branku z takové situace, kdy jsme nechali dva volné hráče ve vápně a Néstor takovými polonůžkami dostal Duklu do vedení. My jsme využili jedné situace, kdy soupeř hrál na riziko, a se štěstím se tam ten míč dokutálel. Takže jsme poločas zvládli 1:1, přestože tam Dukla měla tři velké šance. V kabině jsme si řekli, že musíme hrát výš. Začali jsme dobře, aktivně. Dali jsme krásný druhý gól a pak hned třetí. Vítězství si ceníme, protože když jsem viděl Duklu v Jihlavě, tak tam měla asi 8-10 šancí. Tady je taky měla, ale první poločas jsme přežili. Ve druhém jsem byl spokojený s naším přístupem a nasazením i s větší odvahou na míči. A celkově za tu druhou půli jsme si to vítězství zasloužili.“