Porazili jsme úřadujícího mistra z Liberce

3:0

(1:0)

16. kolo, Gambrinus liga 2012/13

FC Slovan Liberec

Sestava domácí: Rada - Romera, Vorel, Štětina, Vrzal - Malý (78. Božič), Gedeon, Borek - Berger (87. Engelmann), Pospěch, Přeučil (64. Pázler).

Sestava hosté: Bičík - Ljulka, Kelič, Nezmar, Fleišman - Delarge (84. Daniel), Janů, Bosančič, Souza (70. Hadaščok), Blažek - Rabušic (86. Coufal).

• Branky: 34. Pospěch, 75. Vorel, 86. Pospěch. ŽK: 78. Božič (DUK), 89. Engelmann (DUK) - 24. Bosančič (LIB), 51. Fleišman (LIB). Rozhodčí: Franěk - Jiřík, Paták.
  • Diváci: 1641
Dnešní utkání zajistilo Dukle klidnou zimu. Nad úřadujícím mistrem ligy zvítězila 3:0 díky brankám Zbyňka Pospěcha a Jana Vorla.

Luboš Kozel: "Utkání se mi bude hodnotit samozřejmě dobře, protože jsme porazili úřadujícího mistra 3:0, což je výsledek, který by mě před zápasem ani nenapadl. Jsem velice rád, že se nám podařilo napravit pondělní prohru v Mladé Boleslavi, kde jsme propadli po všech stránkách. Mužstvo jsme postavili na nohy a šlo za výhrou celý zápas. I když na začátku utkání šla vidět trošku nervozita v některých herních situacích. Ale podařilo se nám vstřelit branku, ta nás uklidnila. Do poločasu mohl přidat ještě jednu branku Petr Malý. Ve druhé půli měl šanci Vojta Přeučil. Pořád to bylo o gól a utkání bylo tedy pořád otevřené. Pak nám ale pomohla standardní situace a utkání jsme dovedli do zdárného konce a navíc jsme přidali ještě jednu branku. Myslím, že to vše bylo zejména díky dobrému týmovému výkonu a navíc někteří hráči přidali nadstandardní kvalitu. Jako třeba Zbyněk Pospěch, který to utkání rozhodl."