PORTRÉTY Z JULISKYJosef Jakab

Porazili jsme úřadujícího mistra z Liberce

23. 11. 2012 | Redakce

Porazili jsme úřadujícího mistra z Liberce

Dnešní utkání zajistilo Dukle klidnou zimu. Nad úřadujícím mistrem ligy zvítězila 3:0 díky brankám Zbyňka Pospěcha a Jana Vorla.

16. kolo, pátek 23. 11. 2012, 18:00, Juliska
Slovan LiberecSlovan Liberec

Dukla Praha: Rada - Romera, Vorel, Štětina, Vrzal - Malý (78. Božič), Gedeon, Borek - Berger (87. Engelmann), Pospěch, Přeučil (64. Pázler).
Slovan Liberec: Bičík - Ljulka, Kelič, Nezmar, Fleišman - Delarge (84. Daniel), Janů, Bosančič, Souza (70. Hadaščok), Blažek - Rabušic (86. Coufal).
Branky: 34. Pospěch, 75. Vorel, 86. Pospěch. ŽK: 78. Božič (DUK), 89. Engelmann (DUK) - 24. Bosančič (LIB), 51. Fleišman (LIB). Rozhodčí: Franěk - Jiřík, Paták.

Do utkání vstoupila lépe Dukla. Po deseti minutách hry měl šanci Přeučil, ale k žádnému ohrožení branky nedošlo. Ve 12. minutě se po centru dostal do šance Pospěch, hlavičkoval však vysoko nad břevno. Na druhé straně zkusil střelu z levé strany Blažek, ta neměla dostatečnou razanci ani směr. Poté se dostali domácí rychlým protiútokem do pokutového území, ale Berger nezvládl přihrávku, tak se z toho žádná vyložená šance neurodila. Do první velké šance utkání se dostala Dukla po centru Malého, který našel Bergera, ale jeho teč nebyla přesná a míč proletěl vedle pravé tyče. I další příležitosti měla Dukla. Nejdříve po centru Romery z pravé strany a následně se v šanci objevil Pospěch, když se snažil uvolnit v pokutovém území, ale obě šance hosté ubránili. Ve 33. minutě otevřeli domácí skóre, když Pospěch našel odražený míč a vstřelil první branku Dukly. V dalších minutách mohla Dukla navýšit své vedení, když se po chybě Liberce zhostil Malý míče na hranici pokutového území, ale přestřelil. Liberec se pokusil odpovědět dobře rozehranou akcí, ale Dukla úřadujícího mistra k zakončení nepustila, naopak ještě přitlačila. Ve 44. minutě měla další slibnou šanci, za hranicí pokutového území střílel Malý, jeho střelu Bičík vyrazil směrem k Bergerovi, který místo střely zvolil přihrávku Pospěchovi, kterého už hosté uhlídali.

Hned v úvodu druhého poločasu se z přímého kopu dostal do šance Přeučil, ale ač se natahoval hlavou po míči sebevíc, tak na něj nedosáhl. Následovala Bergerova příležitost, kdy po centru Romery a přihrávce Přeučila přestřelil. U další velké možnosti Dukly byl znovu Pospěch. Na polovině hřiště převzal míč, doběhl s ním k vápnu a krásně uvolnil nabíhajícího Přeučila. Ten už byl sám před Bičíkem, ale místo tvrdé rány ho zkoušel přehodit a nepovedlo se. Vzápětí našel ve vápně Pospěch Bergera, který si narazil před obranu, ale Bičík byl rychlejší. Liberec měl poté ojedinělou příležitost , ale Rabušic branku netrefil. Dukla naopak v tlaku neustupovala, nejprve se individuální akcí uvolnil Pázler, ale střela byla zblokována. Následoval přímý kop, ze kterého Dukla skórovala podruhé. Střelcem gólu byl Jan Vorel, který si parádně naběhl a uklidil míč za Bičíkova záda. V závěru poločasu zvýšil svou druhou brankou zápasu Zbyněk Pospěch na 3:0.

Luboš Kozel: "Utkání se mi bude hodnotit samozřejmě dobře, protože jsme porazili úřadujícího mistra 3:0, což je výsledek, který by mě před zápasem ani nenapadl. Jsem velice rád, že se nám podařilo napravit pondělní prohru v Mladé Boleslavi, kde jsme propadli po všech stránkách. Mužstvo jsme postavili na nohy a šlo za výhrou celý zápas. I když na začátku utkání šla vidět trošku nervozita v některých herních situacích. Ale podařilo se nám vstřelit branku, ta nás uklidnila. Do poločasu mohl přidat ještě jednu branku Petr Malý. Ve druhé půli měl šanci Vojta Přeučil. Pořád to bylo o gól a utkání bylo tedy pořád otevřené. Pak nám ale pomohla standardní situace a utkání jsme dovedli do zdárného konce a navíc jsme přidali ještě jednu branku. Myslím, že to vše bylo zejména díky dobrému týmovému výkonu a navíc někteří hráči přidali nadstandardní kvalitu. Jako třeba Zbyněk Pospěch, který to utkání rozhodl."