PORTRÉTY Z JULISKYRoman Skuhravý

Pohárový thriller v Karviné s hořkým koncem pro Duklu

30. 11. 2016 | Redakce

Pohárový thriller v Karviné s hořkým koncem pro Duklu

Za hustého sněžení, na mimořádně obtížném terénu se na stadionu v Karviné odehrálo velké drama, bohužel se šťastnějším koncem pro domácí. Po jedná brance na obou stranách padlo jak v základní hrací době, tak v prodloužení. Zápas musely rozhodnout pokutové kopy, ve kterých udeželi pevnější nervy Karvinští.

4. kolo, středa 30. 11. 2016, 16:00, Městský stadion Karviná | Zápas ON-LINE
MFK Karviná MFK Karviná
2:2pen

MFK Karviná: Pindroch – Holík, Dreksa, Koštál, Eismann – Šisler (59. Galuška), Smrž – Moravec, Budinský (65. Nimely), Puchel – Panák (75. Janečka)
Dukla Praha: Hroššo – Hanousek, Juroško, Čajič, Beauguel, Manzia (64.Edmond), Smejkal, Šimůnek (29. Považanec), Bezpalec, Preisler, Podaný (103.Olayinka)
Branky: 57. Panák, 115. Janečka – 67. Edmond, 117. Považanec
ŽK: 62. Dreksa – 44. Smejkal
Rozhodčí: Doubravský – Kotík, Caletka

V úvodních minutách utkání podle očekávání udávala tempo hry Dukla, avšak bez výrazných příležitostí ke skórování. První nebezpečnější šanci měl na svědomí Manzia, jenž přestřelil bránu poté, co se k němu odrazil centrovaný míč z pravé strany. Rychlý brejk domácích zakončoval ve 36. minutě Bundinský střelou, kterou hostující obrana zablokovala. Nejzajímavějším momentem první části byl závar před brankou Dukly v nastaveném čase. Smrž se snažil v nepřehledné situaci protlačit míč za brankovou čáru, ale gólman Hroššo byl proti.

V 57. minutě utkání šli do vedení domácí. Na prostrčení za obranu si naběhl Filip Panák a umístěnou střelou překonal gólmana Hrošša. S rychlou odpovědí mohl přispěchat Manzia, ale Pindroch v bráně domácích si s nedůrazným zakončením hlavou poradil. Svěřenci Jaroslava Hynka srovnali v 68. minutě. Po necelých třech minutách pobytu na hřišti umístil hlavičku EMMANUEL EDMOND nechytatelně k tyči a mohl tak oslavit svůj první gól za A-tým. Deset minut před koncem zahřál Hroššovy ruce střelecký pokus z přímého kopu, jehož autem byl Puchel. Do konce základní hrací doby žádná změna stavu skóre nenastala, a tak utkání přešlo do prodloužení.

Za skutečně silného sněžení se v 94. minutě opřel za šestnáctkou do míče Bezpalec a břevno přestřelil přibližně o metr. Karviná se mohla znovu ujmout vedení, kdyby Nimely ve velké šanci dokázal propálit hradbu těl před sebou. Na druhé straně hrací plochy se Podaný pokusil přízemní střelou využít kluzkého terénu k překonání domácího brankáře. Ten však míč dokázal zkrotit.

V prvních minutách druhé části prodloužení vzbudil na tribunách rozruch Galuška, který si nedokázal poradit sám před Hroššem. Slovenský brankář kryl o několik minut později i pokus Nimelyho. Ve 115. minutě se domácí hráči dokázali prosadit ve skrumáži před dukelským gólmanem. Se štěstím dopravil míč do sítě Marek Janečka. Drama však ještě nebylo u konce. Ve 118. minutě napřáhl ze 30 metrů JAKUB POVAŽANEC a na jeho ránu byl Pindroch krátký.

Utkání dospělo do penaltového rozstřelu, ve kterém z dukelského kvarteta Hanousek, Olayinka, Preisler a Beauguel úspěšně proměnili pouze první dva jmenovaní. Na soupeřově straně nezaváhali při exekuci pokutového kopu 4 hráči z 5. Dukla tak do čtvrtfinále poháru nepostoupila.

Jaroslav Hynek: "I když jsme dvakrát prohrávali, věřil jsem, že ten zápas zvládneme a v poháru zvítězíme. Ale potom ty penalty dopadly, jak dopadly. A když to tak vezmu, celé utkání dohromady, tak o tu penaltu byl soupeř lepší a postoupil."