Po úvodní porážce a dvou remízách jsme na domácím hřišti v Radotíně konečně zvítězili

31. 8. 2022 | Tomáš Kulvajt

Po úvodní porážce a dvou remízách jsme na domácím hřišti v Radotíně konečně zvítězili

Bojovné utkání, které tentokrát nepřineslo moc fotbalové krásy, jsme vyhráli brankou Magdiho z pokutového kopu.8. kolo, úterý 30. 8. 2022, 13:00, SC Radotín
Dukla Praha Dukla Praha
1:0
(1 : 0)
OstravaOstrava

Dukla Praha:

Gothard – Krejčí, Kocman, Škoch, Zapletal – Bačinský (88. Ungerman), Kulhavý, Šelicha (58. Atsuta) – Uher (58. Bartošek), Mikeš (58. Bohatý), Magdi (70. Vais)

Branky: 18. Magdi (penalta) ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .

Komentář

Zápas přinesl z obou stran velké úsilí a bojovnost, bohužel však tentokrát málo fotbalové kvality a hernosti. Přestože jsme se o ni snažili, přes důsledného soupeře jsme se prosazovali jen těžko a platilo to i v opačném případě. Klíčovým momentem byl individuální průnik Mikeše, který se v 17. minutě dravě prodral do pokutového území, když cestou nasadil hostujícímu obránci jesličky. Ten jej fauloval a následný pokutový kop s přehledem proměnil Magdi. Další zlomový moment přišel ve 40. minutě. Opět u toho byl Mikeš, který se za polovinou hřiště obtočil kolem stopera Remiáše. Ten jej fauloval a obdržel velmi přísnou červenou kartu. I přes naši přesilovku byly aktivnější hosté, kteří si vytvářeli tlak množstvím centrů a standardních situací. Ty jsme však tentokrát skvěle ubránili. Naší největší šancí tak byla ve druhém poločasu tyč Krejčího po individuální akci a z pohledu Baníku pár minut před koncem trestný kop z dvaceti metrů, který však vyhlavičkoval ve zdi stojící Kulhavý. Týmovým úsilím jsme tak dokráčeli k velmi cennému vítězství.

Ohlasy trenérů

Trenér Tomáš Kulvajt po utkání řekl: 

"Po sobotním utkání se Zlínem, které bylo velmi otevřené a z obou stran ofenzivní a muselo diváky bavit tentokrát utkání moc atraktivity nepřineslo. Z našich hráčů jsem však tentokrát cítil velkou míru zodpovědnosti směrem do defenzívy. Věděli jsme, že Baník dává velké množství branek ze standardních situací. Těch jsme se bohužel nevyvarovali, na druhou stranu jsme je dokázali skvěle odbránit. Kombinačně nám však tentokrát chyběla přesnost a v některých situacích po zisku míče i větší klid. Z toho pramenili časté ztráty a pasáže hry, kde jsme se spíš bránili, přestože jsme měli více než poločas početní převahu. Na druhou stranu musím vyzdvihnout celotýmové úsilí, díky kterému jsme dnešní zápas výsledkově zvládli, což je proti takovému soupeři nesmírně cenné."

 

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu