Po nevydařeném utkání jsme doma vysoko podlehli Pardubicím

6. 6. 2022 | Tomáš Kulvajt

Po nevydařeném utkání jsme doma vysoko podlehli Pardubicím

Individuální chyba v úvodu, vyloučení před poločasem, náznak obratu a kolaps v závěru utkání – to byly momenty, které určily ráz utkání, ve kterém jsme prohráli vysokým rozdílem.28. kolo, neděle 5. 6. 2022, 10:15, Slavoj Suchdol
Dukla Praha Dukla Praha
2:7
(0 : 2)
Pardubice BPardubice B

Dukla Praha:

Havlíček – Krejčí, Kocman, Škoch, Fojt (60. Bartošek) – Kulhavý, Bačinský, Břeh (46. Suchan) – Ulman (71. Nikl), Bohatý (60. Sabo), Magdi (60. Kasal)

Branky: 72. Kasal, 75. Kocman – 10. a 14. Pandula, 68., 77., 83. Brdička, 87. Laky, 89. Svoboda ŽK: , ČK: 37. Krejčí Rozhodčí: .

Komentář

Do zápasu jsme vstupovali bez několika hráčů obvyklé základní sestavy a další měli v nohách minuty ze zápasu za B tým dospělých z předchozího dne. Proto dostali prostor od začátku utkání další hráči. Nic nenasvědčovalo tomu, že zápas dostane takovýto vývoj. Ráz utkání však určila v 10. minutě individuální chyba brankáře Havlíčka, který nestačil včas přihrát míč před dotírajícím útočníkem a hosté se dostali lacino do vedení. Ochromeni laciným gólem jsme o tři minuty později inkasovali podruhé pro rychlé křídelní akci. V dalším průběhu poločasu jsme byli aktivnější a postupně si vytvořili převahu, která však k brance nevedla. Pár minut před přestávkou se pak udál další z klíčových momentů utkání, když byl po souboji na polovině hřiště velmi přísně vyloučený Šimon Krejčí a my šli do deseti. I přes to jsme chtěli zápas otočit a úpravou organizace jsme byli i nadále nastaveni ofenzivně. Bohužel jsme však inkasovali potřetí. Ani to nás nezastavilo a v rozmezí třech minut jsme vstřelili dva góly a dotáhli se na rozdíl jedné branky. S vidinou možného vyrovnání jsme však zapomněli na zadní vrátka a tři minuty po našem druhém gólu jsme opět inkasovali. Tato branka nás již zlomila definitivně. Došli nám fyzické i mentální síly a závěr jsme bohužel vůbec nezvládli.

Ohlasy trenérů

Trenéru Tomáši Kulvajtovi se tentokrát nehodnotilo utkání lehce. "V dosavadním průběhu sezóny jsme inkasovali ve 27 kolech jen 19x a pyšnili se nejlepší obranou v soutěži. Dnes jsme paradoxně inkasovali hned 7x. Objektivní okolnosti, které zápasu předcházely a které se udály v průběhu utkání však někdy sport přináší a proto bych výsledek nijak nepřeceňoval. I v dnešním zápase totiž hráči ukázali charakter, když se za stavu 0:3 i v oslabení dokázali zvednout a utkání zdramatizovat. Na druhou stranu si nebudeme nalhávat, že jsme zápas nezvládli jako celek, je to pro nás zdvižený prst. Pokud si někdo myslel (a slýchám to ve svém okolí prakticky celé jaro), že máme baráž jistou, což se po vítězných zápasech s Hradcem, Spartou či Teplicemi mohlo ještě více umocnit, jsem v těchto vyjádřeních opatrný. Dokud si baráž sami neuhrajeme, nebude jisté nic a proto beru dnešní zápas jako facku, která nám, věřím, vrátí potřebnou koncentraci do zbývajících dvou zápasů soutěže. Na závěr bych chtěl ještě ocenit tým Pardubic, který je zaslouženě nejlepším B dorostem v Čechách a dnes to předvedenou hrou opět potvrdil."

 

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu