FC Vysočina Jihlava

3:2

(1:1)

6. kolo, HET liga 2017/18

Sestava domácí: Rakovan – Nový (69. Pecháček), Tlustý, J. Krejčí, Keresteš – Fulnek (62. Klíma), Vaculík (K), Zoubele, Popović (76. Urblík) – Dvořák, D. Ikaunieks.

Sestava hosté: F. Rada (K) – Kušnír, Ostojić, Jiránek, Podaný – Bezpalec (46. Mustedanagić), Daniel Tetour – Kovaľ (59. Holík), Milošević, Brandner (84. Preisler) – Holenda.

• Branky: 21. Fulnek, 88. Dvořák, 90+2. D. Ikaunieks – 23. Holenda, 71. Mustedanagić.
    ŽK: 58. Nový – 65. Ostojić
    Rozhodčí: Proske – Kotík, Flimmel
  • Diváci: 2462
Série dobrých výsledků dukelských fotbalistů na půdě Vysočiny Jihlava skočila. Pražané nejprve otočili zásluhou Holendy a Mustedanagiče nepříznivě se vyvíjející skóre, ale v dramatickém závěru přišli nejen o vítězství, ale i o bod za remízu.

Jaroslav Hynek: "My jsme přežili první poločas, který byl z naší strany hrůzostrašný. Hra Jihlavy byla kvalitní, to je potřeba vyzdvihnout, nebylo to jen o našich chybách. Museli jsme děkovat Filipu Radovi a jednou Ivanu Ostojičovi, že z prázdné brány vykopl balon. Chtěli jsme nechat za prvním poločasem tlustou čáru, řekli jsme si nějaké věci, které jsme chtěli dělat, a do druhého poločasu jsme vletěli velice dobře a dokázali jsme zápas otočit, což bylo skvělé. V ten moment Jihlavě došel dech a my jsme měli za stavu 2:1 zápas uhrát zkušeností, ale přišlo několik momentů, kdy jsme měli kvalitně získaný balon, zbytečně jsme ho odevzdali, dovolili soupeři se znovu dostat do hry a nakonec jsme to nedohráli. Soupeř měl velkou vůli, aby zápas zvládl – měl ji větší než my a proto vyhrál."