Po dramatickém závěru odjela Dukla z Jihlavy poražena

10. 9. 2017 | Redakce

Po dramatickém závěru odjela Dukla z Jihlavy poražena

Série dobrých výsledků dukelských fotbalistů na půdě Vysočiny Jihlava skočila. Pražané nejprve otočili zásluhou Holendy a Mustedanagiče nepříznivě se vyvíjející skóre, ale v dramatickém závěru přišli nejen o vítězství, ale i o bod za remízu.6. kolo, neděle 10. 9. 2017, 18:00, Stadion v Jiráskově ulici | Zápas ON-LINE
Jihlava Jihlava
3:2
(1:1)
Dukla PrahaDukla Praha

Jihlava: Rakovan – Nový (69. Pecháček), Tlustý, J. Krejčí, Keresteš – Fulnek (62. Klíma), Vaculík (K), Zoubele, Popović (76. Urblík) – Dvořák, D. Ikaunieks.
Dukla Praha: F. Rada (K) – Kušnír, Ostojić, Jiránek, Podaný – Bezpalec (46. Mustedanagić), Daniel Tetour – Kovaľ (59. Holík), Milošević, Brandner (84. Preisler) – Holenda.
Branky: 21. Fulnek, 88. Dvořák, 90+2. D. Ikaunieks – 23. Holenda, 71. Mustedanagić.
ŽK: 58. Nový – 65. Ostojić
Rozhodčí: Proske – Kotík, Flimmel
Diváci: 2462

Komentář

V sychravém nedělním počasí se k prvnímu zakončení propracovala domácí Jihlava. Ikaunieksova střela však mířila pouze do desáté řady tribuny za brankou. O poznání nebezpečnější šanci k otevření skóre měl lotyšský útočník po Dvořákově sklepnutí v 10. minutě. Jeho halfvolej ale Radovu branku přestřelil. O malou chvilku později podržel dukelský gólman svůj tým proti krkolomnému avšak nebezpečnému zakončení Popoviče. Jihlava nadále pokračovala v dobrém vstupu do utkání a velmi aktivně hrající Ikaunieks nebezpečně zakončoval rychlou akci křižnou střelou, které scházel přibližně půlmetr. Povedenou pasáž domácího týmu stvrdila Vysočina ve 20. minutě vedoucím gólem. Dvořák se probil po levé straně a předložil míč nabíhajícímu Jakubu Fulnekovi, jenž měl snadnou úlohu uklidit míč do odkryté brány. Hned za 2 minuty bylo však srovnáno. Na opačné straně hřiště se na pravé straně uvolil přes bránícího hráče JAN HOLENDA a za pomoci teče jednoho z domácích překonal gólmana Rakovana. Vrátit jihlavským fotbalistům vedení mohl Popovič, který využil nepřesné malé domů, vyhnul se i s míčem vybíhajícímu Radovi, ale místo toho, aby zakončil do prázdné brány, nastřelil pouze tyč. V závěru prvního dějství našel Kušnír pěkným centrem nabíhajícího Podaného, tomu se ale hlavička nepovedla a celá akce vyústila pouze v odkop od brány.

Druhou půli otevřela Podaného kulišárna, při které se pokoušel překvapit Rakovana zakončením z velké vzdálenosti, ale míč skončil pouze na horní síti domácí brány. Po hodině hry napřáhl ke střele střídající Mustedanagič a jeho tečovaná rána orazítkovala břevno. Obraz hry se po změně stran výrazně změnil a byla to Dukla, kdo určoval tempo hry a vytvářel si příležitosti ke skórování. V 71. minutě ZINEDIN MUSTEDANAGIČ otočil vývoj utkání na stranu pražského týmu. Centr Ondřeje Kušníra našel na zadní tyči nabíhajícího bosenského střelce, který se nerozpakoval a placírkou propálil jihlavského brankáře. Vysočina odpověděla střelou z hranice vápna, jejímž autorem byl Ikaunieks. Rada ale předvedl parádní zákrok a povedenou ránu směřující na vzdálenější tyč vyrazil. Hned dvojnásobnou šanci měl Ikaunieks, kterého nejprve vychytal Rada a následující dorážka skončila pouze na boční síti. Svěřenci Jaroslava Hynka nabyté vedení neudrželi až do závěrečného hvizdu. V 88. minutě vyrovnal střelou mezi Radovy nohy Pavel Dvořák. To nebylo bohužel všechno. V první minutě nastaveného času zařídil vítězství domácí Jihlavy Davis Ikaunieks. V hektickém závěru se z posledního rohového kopu dokonce Filipu Radovi podařilo dostat míč do sítě, ale předtím byl pískaný údajný faul jednoho z útočících hráčů, a tak branka platit nemohla. Dukla odešla ze hřiště poražena.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Hynek: "My jsme přežili první poločas, který byl z naší strany hrůzostrašný. Hra Jihlavy byla kvalitní, to je potřeba vyzdvihnout, nebylo to jen o našich chybách. Museli jsme děkovat Filipu Radovi a jednou Ivanu Ostojičovi, že z prázdné brány vykopl balon. Chtěli jsme nechat za prvním poločasem tlustou čáru, řekli jsme si nějaké věci, které jsme chtěli dělat, a do druhého poločasu jsme vletěli velice dobře a dokázali jsme zápas otočit, což bylo skvělé. V ten moment Jihlavě došel dech a my jsme měli za stavu 2:1 zápas uhrát zkušeností, ale přišlo několik momentů, kdy jsme měli kvalitně získaný balon, zbytečně jsme ho odevzdali, dovolili soupeři se znovu dostat do hry a nakonec jsme to nedohráli. Soupeř měl velkou vůli, aby zápas zvládl – měl ji větší než my a proto vyhrál."

 


Fotogalerie


Partneři klubu