Po bojovném utkání vezeme bod

4. 3. 2013 | Redakce

Po bojovném utkání vezeme bod

I ve druhém venkovním zápase jarní části jsme dokázali bodovat. Zápas proti Slovácku nakonec skončil bez branek a Dukla je v jarní části zatím neporažena.

18. kolo, pondělí 4. 3. 2013, 17:00, Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty
Slovácko Slovácko

Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Mezlík, Reinberk - Hlúpik (72. Kerbr), Hofmann, Valenta (90.Košút), Volešák - Skalák (80. Kovář), Došek
Dukla Praha: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Vrzal - Božič, Kalouda (84.Svatonský), Berger (90.Marek), Podrazký - Přeučil (69. Albiach), Pospěch
ŽK: 11. Hofmann (SLO), 29. Došek (SLO), 33. Mezlík (SLO) - 12. Podrazký (DUK), 28. Vrzal (DUK), 54. Pospěch (DUK), 68. Štětina (DUK), 71. Berger (DUK). Rozhodčí: Paták - Blažej, Zeman.

Dukla vstoupila do utkání aktivně,v šesté minutě dokonce vstřelila branku po rohovém kopu, ale ta nebyla díky údajnému ofsajdu Přeučila uznána. Po první desetiminutovce mohla být spokojenější Dukla – byla aktivnější a držela míč na svých kopačkách. V 10. minutě ještě centroval z pravé strany Romera, ale Melichárek míč vyboxoval.

Poté se dostalo ke slovu Slovácko, Valenta přihrál míč na levou stranu Volešákovi, který mu jej před velkým vápnem vrátil. První jmenovaný si míč chtěl zpracovat, ovšem ten mu uskočil a bylo po útoku domácího celku. Nebezpečná situace se odehrála ve 20. minutě, kdy střílel Došek zpoza vápna, naštěstí jeho střela těsně minula Radovu branku. Ve 28. minutě zahrávalo Slovácko standardní situaci z pravé strany, po které hlavičkoval Došek, ale Rada byl pozorný.

Slovácko bylo v poslední části prvního poločasu aktivnější, výsledkem snahy uherskohradišťského klubu byly šance Doška a Kuncla. V prvním poločase jsme ale nakonec branku neviděli.

Druhý poločas začal vyrovnanou partií. V 58. minutě převzal na vlastní polovině míč Berger, postupoval směrem k Melichárkově bráně, ale jeho střela mířila nad. V 61. minutě střílel Podrazký, ale jeho střelu obrana Slovácka odvrátilo. V 66. minutě hlavičkoval Došek, ale moravského dlouhána Rada v pohodě vychytal.

V posledních dvaceti minutách utkání byl průběh hry vyrovnaný a bez výraznější gólové šance. V 78. minutě střílel z hranice šestnáctky Kerbr, ale Rada míč lapil do své náruče. O tři minuty později centroval Néstor, ale pouze do náruče Melichárka. V závěru ještě zahrozilo Slovácko, nebezpečný centr Kuncla byl odvrácen na roh. V poslední minutě měl šanci Trousil, ale jeho střelu Rada opět chytil. Utkání tak skončilo bez branek.

Luboš Kozel: "Dneska mohu být spokojený s bodem, protože jsme sem bodovat jeli. Když vidíte tabulku, jak je vyrovnaná, tak každý bod z venku má svou cenu. A my jsme to dnes neměli jednoduchý, pro domácí to byl také velice důležitý zápas a já si myslím, že jsme do toho vstoupili docela dobře. V prvních deseti minutách jsme se dostali rychlou kombinací do třech zakončení, mezi kterými byl i neuznaný gól. Po těch deseti minutách naše hra, založená na rozehrávce, moc nefungovala. Tím, že nás domácí hodně napadali a také naší nekvalitou, kdy bylo patrné, že nám v prostředku chybí dva hráči základní sestavy. Druhý poločas byl spíše o bojovnosti a důrazu. Měli jsme tam několik situací, ze kterých jsme mohli vytěžit víc, takže z tohoto pohledu ten bod musíme brát, protože je spíše vybojovaný, než odměnou za nějakou kvalitu, která v té hře dnes moc nebyla a to hlavně směrem dopředu."