PČP: Po penaltovém dramatu nakonec postupujeme!

FK Fotbal Třinec

1:1

(0:0)

3. kolo, Pohár České pošty 2013/14

Sestava domácí: Brych – Velner, Malík, Cigánek, Matoušek – Malíř (C), Motyčka, Hupka (78. Čelůstka), Ceplák (69. Čtvrtníček) – Wojnar – Gavlák. Trenér: Pavel Hajný.

Sestava hosté: Kučera – Radoš, Štetina, Vorel (C), Matěj Hanousek – Albiach (53. Mareš), Hlinka (73. Božič), Malý, Marek Hanousek, Pázler (86. Kalouda) – Marek.

• Branky: 84. Čtvrtníček – 52. Hanousek. Karty: ŽK 78. Matoušek (TRI), 85. Gavlák (TRI) – 38. Malý (DUK). Rozhodčí: Jana Adámková – Robert Hájek, Pavel Peřina
Dukla vedla od 52. minuty na půdě nevyzpytatelného Třince 1:0, ale šest minut před koncem vyrovnal Čtvrtníček. Další branka už nepadla a čekaly nás pokutové kopy. Nakonec rozhodl v deváté sérii Matěj Hanousek a tak postupujeme do osmifinále Poháru, kde se utkáme s jedním z dvojce Příbram x České Budějovice.

Luboš Kozel řekl o utkání: "Bylo to takové klasické pohárové utkání, my jsme první půli chtěli diktovat tempo hry a kromě toho, že jsme měli daleko víc v držení míč, tak efekt z našeho výkonu nebyl moc valný. Spíše naše snaha končila před pokutovým územím. K zakončení jsme se moc nedostávali, až na tu ránu Marka Hanouska. Druhý poločas bylo utkání více otevřené, domácí se osmělili, byli nebezpeční. My vstřelili branku z trestného kopu. Víceméně si myslím, že bychom měli být schopní z toho vedení udělat zápas klidnější , přidat druhou branku. Ale domácí cítili šanci, hráli velice aktivně a důrazně, nám to dělalo problém a možná i to vyrovnání bylo zasloužené. Penalty jsou vždy loterie, snad se i trochu projevilo, že máme mužstvo zkušenější a Tomáš Kučera chytil tři penalty a rozhodl o našem postupu."