4:0

(1:0)

6. kolo, Gambrinus liga 2011/12

FC Hradec Králové

Sestava domácí: Rada – Pospíšil, Mikula, Švejdík, Vrzal – Podrazký (68. Malý), Gedeon, Hanousek (87. Šiml) – Berger (81. Pázler), Lietava, Markovič.

Sestava hosté: Lindr – Plašil, Fukal, Chleboun, Poděbradský - Fischer, Pávek (52. Malinský), Hochmeister, Klapka, Štěpán (58. Zelený) – Dvořák (79. Rezek).

• Branky: 29. Berger, 51. Lietava, 64. Markovič z pen., 88. Malý z pen. ŽK: Mikula, Markovič, Lietava – Plašil, Fukal, Chleboun. ČK: 63. Plašil (HKR). Rozhodčí: Adam – Lhoták, Moláček.
  • Diváci: 1875
P R A H A - Útočník Tomáš Berger byl za svůj výkon v zápase s Hradcem Králové (4:0) nominován do ideální sestavy 6. kola Gambrinus ligy.

Jedenáctka All Stars je po každém prvoligovém kole sestavována z hlasů devíti českých médií. Útočník Dukly dostal čtyři nominace a do sestavy se letos probojoval už podruhé. Poprvé se mu to podařilo ve 2. kole po zápase s Dynamem České Budějovice.

All Stars Media 6. kola

Křížek (České Budějovice, 4 nominace) - Beneš (Jablonec, 7), Jarošík (Sparta, 7), Polák (8) - Štajner (oba Liberec, 9), Heinz (Olomouc, 9), Pilař (Plzeň, 8), Kovařík (4) - Lafata (oba Jablonec, 9), Bakoš (Plzeň, 4), Berger (Dukla, 4).

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Dnes jsem spokojen s výsledkem i s předvedenou hrou. Myslím, že první důležitý moment byl v 5. minutě, kdy Gedeon vyhlavičkoval z lajny střelu Hradce. Pak byl náš výkon do 30. minuty poměrně slušný, což jsme vyjádřili také brankou. Jediný úsek, kdy nás soupeř přehrával, byl patnáct minut před přestávkou. Ale přežili jsme ho bez inkasované branky.

A druhý poločas byl z naší strany velice slušný. Byli jsme nebezpeční, byli jsme přímočaří, byli jsme důrazní. K tomu nám pomohl i příchod Ivana Lietavy. Využili jsme také chyby soupeře, kdy jsme rychle rozehráli po jeho ruce a odskočili do dvougólového vedení. Pak už jsme mohli předvádět hru, která je proti Hradci účinná – rychlý protiútok. Z toho jsme vytěžili další dvě branky. Takže dnes jsem s týmem velice spokojený.“

Václav Kotal (trenér Hradce Králové): „Utkání se mi nehodnotí dobře, protože si myslím, že jsme vítězství Dukle sami nabídli. Nevím, proč jsme na začátku hráli tak ustrašeně. Začali jsme hrát až po inkasovaném gólu. Ale všechno se stejně odvíjí od kvalitní obranné hry, která nám v současnosti nefunguje. Dostáváme strašně moc laciných gólů a pak se to s produktivitou, kterou v posledních zápasech máme, těžko obrací. Musíme se vrátit k tomu, co nás zdobilo. To je kvalitní bránění celého týmu.“