PORTRÉTY Z JULISKYJakub Výmola

O výhru jsme přišli v závěru utkání

23. 8. 2013 | Redakce

Radost z výhry překazila v dnešním utkání, po dvou našich neproměněných šancích, střela Nešpora. Dukla tak získává za utkání proti Mladé Boleslavi pouze bod.

6. kolo, pátek 23. 8. 2013, 18:00
1:1
(0:0)
Mladá BoleslavMladá Boleslav

Dukla Praha: Rada - Romera, Štětina, Božič, Vrzal - Hlinka, Gedeon, Kalouda (74. Malý) – Berger (90. Berger), Pospěch, Néstor (81. Pázler). Trenér: Kozel.
Mladá Boleslav: Miller – Kysela (77. Štoček), Johana, Kúdela, Fabián - Ščuk, Jarolím - Štajner, Chramosta (64. Bořil), Štípek (64. Jeslínek) - Nešpor. Trenér: Minář.
Branky: 58. Romera – 89. Nešpor. ŽK: 66. Néstor. Rozhodčí: Nádvorník – Blažej, Paták. Diváci: 2150.

Po osmiminutové „oťukávané“ se jako první dostala do šance Dukla, po centru Bergera byl blízko vstřelení branky Pospěch. O chvíli později se v dobré pozici ocitl opět po centru Bergera Romera, ale míč mu hostující obrana včas ukopla. Následovaly dvě příležitosti Albiacha a Pospěcha, oba v rozmezí několika minut mohli zakončovat do prázdné brány hlavou, ale míč byl pro oba hodně vysoko. Po rohovém kopu hostí poskakovala Kyselova hlavička na brankové čáře, tuto šanci ale přerušil odpískaný útočný faul. Ve 26. minutě se ke střele dostala i Boleslav, Nešporův pokus z pravé strany ke vzdálenější tyči jen o kousek minul branku. O dvě minuty později zakončoval hlavou k pravé tyči Pospěch, Miller ho vychytal. Ve 33. minutě střílel po individuální akci k levé tyči Albiach, Miller byl na místě. Obrovská šance ze strany Dukly přišla ve 39. minutě, sám proti brankaři postupoval Berger, vyběhnuvší Miller v těžké pozici dokázal střelu chytit.

Druhá půle začala v podobném duchu toho prvního. Bylo vidět pár standardek v podání hostí, ale větší šance se ani z jedné neurodila. V 58. minutě ale po hlavičce Pospěcha, která skončila na pravé tyči, otevřel svým prvním gólem v lize José Antonio Romera skóre – 1:0. Pěkně vypadala další akce v podání domácích, když se mezi dvěma obránci protáhl na polovině Hlinka a pěknou přihrávkou poslal samotného Néstora před Millera, který jeho pokus o lob vychytal. Na druhé straně zakončoval za Boleslav Jeslínek, jeho střelu Rada vychytal. Boleslav vyslala v 77. minutě povedený centr na volného Nešpora, který hlavou zakončil přímo do rukou Radovi. Následný protiútok přinesl, po přihrávce Pospěcha, šanci ve formě zakončení Bergera. Hostující obrana ale dokázala rychle zareagovat. V 83. zkusil štěstí Jeslínek, střelu z hranice pokutového území Rada chytil. Poslední minuty přinesly dvě veliké šance, na straně Boleslavi protáhl Štoček Radu, který míč vytěsnil nad branku. Vzápětí sám před odkrytou brankou stál Pázler, který natolik váhal, až ho hostující obrana vychytala. V 89. minutě se k odraženému míči v šestnáctce dostal Nešpor a tvrdou ranou prostřelil brankáře Radu - 1:1. Boleslavský útočník tak uzavřel střelecký účet dnešního utkání.

Luboš Kozel řekl k utkání s Boleslaví: „Jsem zklamaný, protože ač ctím a respektuji sílu Mladé Boleslavi, myslím, že dneska jsme byli lepším mužstvem a měli jsem utkání dovézt do vítězného konce. V první půli jsem nebyl spokojený s naším řešením kolem a uvnitř pokutového území, kde jsme neměli klid ve finálním řešení. Přesto se Tomáš Berger dostal do situace sám proti Millerovi, kterou do branky nepřetavil. Druhý poločas se konečně prosadil José Romera, Pak soupeř trošku přidal obrátky, ale do žádných šancí jsme ho moc nepouštěli. Až na 85. minutu, kde Filip Rada vychytal zákrok Štočka. My naopak měli dvě stoprocentní šance, kde řešení Néstora a Pázlera bylo špatné a bohužel jsme nepřidali druhou pojišťovací branku a proto jsme za to byli de facto v poslední minutě potrestáni.“