Nedělní porážka od Vardaru Skopje

4. 2. 2018 | Redakce

Nedělní porážka od Vardaru Skopje

Dukla podlehla nejtěsnějším možným rozdílem týmu z hlavního města Makedonie, pro který to byla generálka před jarním startem soutěže. Zápas rozhodl gól Popzlatanova nedlouho po změně stran.přát., neděle 4. 2. 2018, 15:00
Dukla Praha Dukla Praha
0:1
(0:0)
Vardar SkopjeVardar Skopje

Dukla Praha: Hruška - Kušnír, Holek, Ostojič, Preisler – Bilovský (46. Bezpalec), Brejcha, Holík (73. Doumbia) – Douděra (61. Koreš), Djuranovič (61. Holenda), Schranz.
Vardar Skopje: Gačevski – Brdarovski, Grnčarov, Novak, Glišić – Marković, Gligorov, Ribeiro, Popzlatanov – Barseghjan, Blaževski.
Branky: 50. Popzlatanov.
ŽK: 18. Hruška, 28. Bilovský.

Komentář

Po necelých osmi minutách hry získal míč ve středu hřiště Bilovský, postupoval s ním k šestnáctce soupeře a přízemní střelou orazítkoval vzdálenější tyč branky Vardaru. Zanedlouho se po pravé straně probil do pokutového území Kušnír a pokoušel se překvapit brankáře Gačevského střelou na bližší tyč. Tečovaný pokus však skončil pouze v náruči soupeřova gólmana. V 19. minutě zastavil gólman Hruška pronikajícího útočníka pouze za cenu faulu vně svého vlastního vápna a za zákrok viděl žlutou kartu. Zakončení z nařízeného přímého kopu skončilo v rukavicích slovenského brankáře. Ve 26. minutě byl opět v hlavní roli Hruška, když efektním zákrokem vyrazil střelu Blaževského směřující k levé tyči. Po půlhodině hry dostali hráči makedonského týmu výhodu zahrání přímého kopu z téměř ideální pozice. Exekutor ale nedokázal prostřelit dukelskou zeď a stejným výsledkem dopadla i dorážka. Krátce před koncem poločasu pálil ze standardní situace Kušnír, ale jeho ostrá střela Gačevskému příliš starostí nenadělala.

Vardar se v padesáté minutě ujal vedení. Po rychlé přihrávce za obranu si Jovan Popzlatanov zpracoval míč a sám proti Hruškovi neomylně zakončil. O chvíli později se mohli hráči Dukly výsledkově dotáhnout. Holík se na levé straně pokutového území odhodlal ke střele, která donutila Gačevského k dobrému zákroku, díky němuž míč vyrazil na rohový kop. V 62. minutě napálil Bezpalec odražený míč směrem na soupeřovu bránu, kde však byl Gačevski včas na zemi a přízemní ránu lapil. Závěru utkání chyběly výraznější gólové šance. V nastaveném čase musel Hruška ještě nadvakrát zpacifikovat nepříjemnou střelu jednoho z útočících hráčů. Na výsledku to už ale nic nezměnilo. Dukla podlehla Vardaru Skopje 0:1.

 


Fotogalerie


Partneři klubu