Na závěr podzimní části sezóny jsme vybojovali velmi cenné vítězství s loňským mistrem – Slavií Praha

13. 11. 2022 | Tomáš Kulvajt

Na závěr podzimní části sezóny jsme vybojovali velmi cenné vítězství s loňským mistrem – Slavií Praha

Zápas, který začal kvůli husté mlze s téměř půlhodinovým zpožděním, jsme zvládli skvěle. K dobré defenzívě jsme přidali těsně před poločasem gól po rohovém kopu a odvážíme si z Horních Počernic tři body.15. kolo, sobota 12. 11. 2022, 10:00, UMT Xaverov H. Počernice
Slavia Praha Slavia Praha
0:1
(0 : 1)
Dukla PrahaDukla Praha

Dukla Praha:

Gothard – Krejčí, Kocman, Ungerman, Škoch – Břeh, Bačinský, Kožený (45. Kulhavý), Valentík (63. Magdi), Bohatý (88. Babka), Mikeš (80. Vais)

Branky: 43. Kocman ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .

Komentář

Slavia, kombinačně jeden z nejsilnějších týmů soutěže, si od úvodních minut vytvořili územní převahu, nicméně do větší šance se dlouho nepropracovala. Nám se naopak příliš nedařilo podržet míč po zisku a tak byl obraz hry v úvodní dvacetiminutovce výraznější pro Slavii. Ta si vytvořila i první velkou šanci, když po křížné střele Mikulanda nastřelil tyč. Něco podobného se však na druhé straně podařilo i nám, když střela Bohatého z otočky olízla břevno. V další naší dobré možnosti Krejčí prováhal v dobré možnosti zakončení a Mikešova střela byla slabá. Klíčový moment zápasu tak přišel dvě minuty před poločasem, když se po rohu Koženého prosadil hlavou na přední tyči Kocman. Do šaten jsme tak šli s jednobrankovým vedením. Obraz hry ve druhém poločasu byl podobný. Slavia držela lépe míč, avšak do naší kompaktně hrající obrany se dostávala jen těžko. My naopak vyráželi do nebezpečných brejků. Po jedné z akcí měl druhou branku na kopačce Mikeš, bohužel mu na Bohatého přihrávku scházel krok. Závěr utkání se pak nesl v duchu Slávistického náporu, kterému jsme dobrou defenzívou dokázali odolávat až do polední minuty. Proti loňskému mistrovi jsme tak vybojovali velmi cenné vítězství.

Ohlasy trenérů

Hodnocení trenéra Tomáše Kulvajta:

 "Slavii jsme měli dobře načtenou a našemu záměru napomohla i menší umělka na Xaverově. Věděli jsme, že se Slavia těžko prosazuje proti kompaktní obraně a zároveň má velké problémy s bráněním standardních situací. Z tohoto pohledu zvládli kluci zápas skvěle. Velmi dobře bránili a s výjimkou úvodní dvacetiminutovky chodili do dobrých přechodů, dobře v nich udrželi míč a měli množství standardek. Bohužel jsme je ze začátku nekopali optimálně, paradoxně ta první dobře zahraná skončila vítězným gólem. Zápas jsme si mohli zjednodušit druhým gólem, ke kterému jsme měli v druhém poločase velmi blízko, na rozdíl od zápasů na Slovácku, nebo s Boleslaví jsme však tentokrát zvládli mnohem lépe závěr zápasu. Z posledních čtyř venkovních utkání jsme získali sedm bodů, což je nesmírně cenné a dává nám to trochu více klidu do zimní přestávky i do jarní části soutěže, která však bude ještě nesmírně náročná. Věřím ale, že se na ni dokážeme kvalitně připravit a využít i zkušeností, nasbíraných na podzim."

 

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu