Na úvod remíza se silnou Olomoucí!

30. 7. 2011 | Redakce

Na úvod remíza se silnou Olomoucí!

V prvním zápase po návratu do Gambrinus ligy si fotbalisté Dukly připsali bezbrankovou remízu se Sigmou Olomouc.1. kolo, sobota 30. 7. 2011
Dukla Praha Dukla Praha
0:0
(0:0)
Sigma OlomoucSigma Olomouc

Dukla Praha: Rada – Hašek, Mikula, Vorel, Švejdík, Malý (67. Podrazký), Šiml, Hanousek, Berger, Markovič (90. Sklenář), Svatonský (76. Vrzal).
Sigma Olomouc: Drobisz – Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek, Hořava, Rossi Silva, Navrátil (75. Jerome), Schulmeister (88. Nepožitek), Varadi, Petr (65. Bajer).
Rozhodčí: Franěk – Jiřík, Pilný.
Diváci: 3857

Komentář

První ligový zápas Dukly po sedmnácti letech si nenechaly ujít téměř čtyři tisícovky diváků, které sledovaly vyrovnaný první poločas. I když v úvodních minutách byli mírně aktivnější favorizovaní hosté - během prvních sedmi minut zahrávali dva rohové kopy. Dukla se bez problémů ubránila. První střelu vyslali hosté v 10. minutě, kdy Petr pálil nad branku.

Vzápětí se protáhl po levé straně Svatonský, ale centr mu nevyšel. Během 14. minuty zahrávala Sigma další dva rohové kopy, i tentokrát si fotbalisté Dukly poradili. A znovu roh. V 18. minutě ho sebral ze vzduchu brankář Rada. Ve 22. minutě se opřel do skákavého míče Janotka – minul. Po půlhodině hry zahrávala roh také Dukla, Svatonský se dostal k míči a zpracovával si jej na prsa, pak o něj ale přišel. Hostům se podařilo odvrátit také centr ze standardní situace o dvě minuty později. V těchto chvílích byla Dukla aktivnějším týmem. Na začátku 34. minuty se hnal za míčem v pokutovém území Berger, brankář Drobisz mu ale včasným vyběhnutím šanci sebral. Osm minut před přestávkou střílel ve vápně Škerle – vysoko nad. Kousek nad břevnem proletěla také Svatonského povedená rána z 22 metrů.

V prvním poločase se diváci žádné výraznější šance nedočkali. Střely byly nepřesné a rohové kopy oba celky ubránily. Hosté byli v úvodních minutách aktivnější, pak se ale hra vyrovnala a domácí hráči měli chvílemi herní převahu.

Druhý poločas otevřel svou nepřesnou střelou Navrátil, který předtím předvedl dlouhý sprint. Hosté neuspěli ani z rohového kopu ve 49. minutě. Další akce patřila Dukle. Berger se protáhl kolem jednoho z obránců a v prostoru mezi vápnem a lajnou si došel pro faul. Po rozehrávce Petra Malého vystřelil těsně vedle Hašek. V 56. minutě si pro Navrátilovu přízemní střelu skočil Rada. Gólem neskončila ani nepřesná střela Tomáše Hořavy. V 68. minutě byla Schulmeisterova střela zblokována na roh, který se domácím podařilo odvrátit.

Ve 72. minutě se Olomouc dostala do velké šance. Po Vepřekově centru vystřelil zblízka nepřesně Janotka, pak se míč dostal k volnému Varadimu, jenž stál sám před brankou. Naštěstí pro Duklu si míč špatně zpracoval a nedokázal zakončit. O chvíli později musel Filip Rada zasahovat proti povedené Navrátilově střele.

V 81. minutě zahrozila Dukla. Podrazkého střelu z velké dálky vyrazil Drobisz jen před sebe a Markovičova dorážka byla zblokována. Tím odstartoval tlak Dukly. O chvíli později se snažil do vápna centrovat Vrzal, míč však skončil v zámezí. Vzápětí museli hosté odvracet Bergerovu střelu, která byla sražena na roh. Stejný hráč centroval také v 86. minutě, když se hosté ubránili za cenu rohového kopu. Po něm střílel z první Markovič a brankář Drobisz si připsal vynikající zákrok!

Dukla se tak do nejvyšší soutěže vrátila stejným výsledkem, jakým se před 17 lety loučila - bezbrankovou remízou.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Lépe než hru a výkon musím hodnotit výsledek. Olomouc nám ukázala zrcadlo. Pokud budeme chtít v lize konkurovat i kvalitnějším týmům, musíme přidat. Naše mužstvo si také vybíralo určitou daň za nezkušenost, protože jsme měli v sestavě šest hráčů, pro které to byl první ligový start. V prvním poločase jsme ještě krok se soupeřem drželi. Ve druhém poločase nás – až na posledních deset minut – soupeř přehrával a dvě situace jsme přežili se štěstím. V závěru jsme zvedli hlavu a vypracovali si jednu dobrou situaci. Ale kdybychom ji proměnili, nebylo by to zasloužené vítězství a výsledek by nebyl odrazem hry, kterou jsme viděli. Jeden bod beru, ale výkon měl rezervy.“

Zdeněk Psotka (trenér Olomouce): „Bohužel to bylo první utkání, které s sebou přináší spoustu nervozity. Nás ovlivnilo v tom, že jsme udělali spoustu chyb při zpracování míče nebo ve volbě řešení zejména v útočné fázi. I když jsme měli územní nebo herní převahu, tak jsme si nevypracovali žádnou vyloženou příležitost. Spíš jsme měli takové pološance. Ale díky nepřesnosti a malé odvaze hráčů jsme nebyli produktivnější a neodvezli si tři body. Dukla je však herně velmi dobré mužstvo a myslím, že v lize bude hlavně na domácím hřišti trápit i lepší mužstva, než je Sigma Olomouc.“

 


Fotogalerie


Partneři klubu