Na hřišti Meteoru jsme udělali poslední krok a vítězstvím si zajistili první místo v ČLD a tím pádem i účast v baráži o Celostátní dorosteneckou ligu.

13. 6. 2022 | Tomáš Kulvajt

Na hřišti Meteoru jsme udělali poslední krok a vítězstvím si zajistili první místo v ČLD a tím pádem i účast v baráži o Celostátní dorosteneckou ligu.

Po nevydařeném utkání s Pardubicemi jsme tentokrát neponechali nic náhodě a po hladkém průběhu jsme jasně zvítězili. Bez ohledu na výsledek v posledním kole nemůžeme být předstiženi a tak byl tento zápas stvrzením prvního místa, které se nám dařilo držet od 8. kola.29. kolo, neděle 12. 6. 2022, 16:15, hř. Bedřichovská
Meteor B Meteor B
0:4
(0 : 2)
Dukla PrahaDukla Praha

Dukla Praha:

Spilka - Ulman, Suchan (52. Bačinský), Löffler, Fojt (62. Hübl) - Nikl, Krenciv (46. Kulhavý), Břeh - Magdi, Sabo (46. Bohatý), Kasal

Branky: 4. Břeh, 7., 52. a 63. Kasal , ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .

Komentář

Pro úspěch v utkání byl důležitý vstup, který se nám povedl skvěle. Ve 4. minutě dravě pronikl do pokutového území Ulman, který našel zpětnou přihrávkou Břeha. Ten byl zblízka nekompromisní. O tři minuty později byl na správném místě Kasal, když dorazil brankářem vyraženou střelu Magdiho do odkryté branky. Zbytek poločasu jsme dobře drželi míč a snažili se přidat další branku. To se nám podařilo až po změně stran, když Matyáš Kasal uklidil míč po zpětné přihrávce Magdiho a zvýšil na 3 : 0 Hattrick pak dokonal v 63. po nejhezčí akci utkání, kterou zakončil kličkou brankáři a uzavřel tak zápasové skóre.

Ohlasy trenérů

Hodnocení trenéra Tomáše Kulvajta:

"Více než k dnešnímu utkání bych se chtěl ohlédnout za celou soutěží, ve které jsme díky dnešní výhře zvítězili, což je něco, co se nepodaří každý rok. Vyhrát jakoukoliv dlouhodobou soutěž je nesmírně náročné na jakékoliv úrovni. Aby toho kluci dosáhli, museli prokazovat opakovaně vysokou kvalitu a hlavně v jarní části, kdy díky reorganizaci druhé dorostenecké ligy dostala soutěž úplně jiný náboj, si prošli velkým množstvím zápasů, které splňovali extraligové parametry. Všechny tyto zápasy zvládli a nutno dodat, že po velmi dobrých výkonech, které ocenili jak soupeři, tak sportovní veřejnost. Co mě však těší ze všeho nejvíce, je herní a osobnostní progres, který kluci udělali jako jednotlivci i jako tým. Důkazem toho je i fakt, že dva dva hráči z našeho týmu se dostali do reprezentačního výběru U18, což je trochu raritou vzhledem k tomu, že nehrajeme nejvyšší soutěž. Vrchol sezóny je však před námi. Baráž o účast v příštím ročníku Celostátní dorostenecké ligy nás čeká ve dnech 23. a 26.6. proti Bohemians 1905, ale už teď mohu za sebe říci, že bez ohledu na její výsledek můžeme považovat sezónu jednoznačně za úspěšnou."

 

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu