FANSHOP

Mladý tým Dukly prohrál 0:2 se Spartou

31. 8. 2018 | Redakce

Mladý tým Dukly prohrál 0:2 se Spartou

V pátek večer se odehrálo 7. kolo FORTUNA:LIGY na domácím stadionu Sparty. Dukla prodloužila smutnou statistiku a stále nedokázala na Letné skórovat.7. kolo, pátek 31. 8. 2018, 18:30 | Zápas ON-LINE
Sparta Praha Sparta Praha
2:0
(1:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Sparta Praha: Nita – Chipciu, Radakovič, Kaya, Vatajelu – Stanciu, Kanga, M. Frýdek, Plavšič (70. Vácha) – Tetteh (57. V. Vukadinovič), Šural (C) (78. Pulkrab).
Dukla Praha: Rada – Miloševič, Chlumecký, Bezpalec, Preisler – Douděra (66. Holík), Tetour, Hanousek (C), Brandner (75. Podaný), Bilovský (82. Djuranovič) – Schranz.
Branky: 45+1. Tetteh (Chipciu), 82. Kanga.
ŽK: 82. Kanga – 40. Hanousek, 56. Tetour, 61. Brandner, 74. Chlumecký, 89. Podaný.
Rozhodčí: Pechanec – Hrabovský, Dobrovolný.
Diváci: 9824

Komentář

Hned ve 3. minutě se dostal rozběhnutý Douděra před Chipcia, nakonec ale nestihl míč před autem. Také Hanousek se pokusil aktivně uzmout balon z nohou Nity, ten se ale kličkou vyhnul. V 8. minutě si přihrávka od Tetoura našla Douděru – ten ale pouze nakopl do míst před bránou, kde hlídal Uroš Radakovič. Ve 14. minutě se dostala k šanci Sparta, střela z nohy Nicolae Stancia ale letěla až za vzdálenější tyč, u které nečekal nikdo ze sparťanského útoku. V 19. minutě dokázal Plavšič spolu s Kangou a Frýdkem udělat horko před Radovo bránou. Plavšič obral Douděru o balon, následné kombinace byly nad síly Dukly, žádný ze třech pokusů se ale nedostal za záda Rady. Ve 24. minutě z pravé strany nakopával Douděra, Brandnerovi ale míč nesedl a odrazil ho mimo bránu. Další sparťanský centr ve 28. minutě vyslal Radakovič, úmyslně míč nakopl před Radu, kde ho Tetour na poslední chvíli bezpečně odkopl. Po centru ve 36. minutě míč nebezpečně prolétl pokutovým územím před Radou ke Kangovi, dukelští ho ale dokázali ještě před střelou obrat. Další šance sparťanského útoku přišly krátce po začátku 40. minuty. Plavšič se v rohu pokutového území zmocnil míče, který nahrál směrem na Tetteha, ten ale zvolil nepřesný centr. Další střela Tetteha už byla gólová. Ve 45. minutě se Preisler snažil odkopnout míč, ten se ale odrazil k Tettehovi, který ho zpracoval a umístil do brány. 

Druhý poločas začal ze strany Sparty mnohem aktivněji. Hned ve 46. minutě se dostal k šanci Kanga, nezvládl se ale na střelu správně koncentrovat a velkou silou bránu přestřelil. V 54. minutě se zkoušel po pravém křídle dostat do útoku Frýdek, prudkou přihrávku ale nedokázal zpracovat. Další Kangova šance přišla v 59. minutě. Bez pomoci spoluhráčů se uvolnil v pokutovém území, nepřesná střela ale připravila Spartu o další gól. Vukadinovič vnikl v 64. minutě z pravého křídla do pokutového území, přes bránícího Bezpalce ale neodcentroval přesně. Dukla se od začátku druhého poločasu nedostala na útočnou polovinu, o míč se připravovala riskantními přihrávkami na půli. V 73. minutě se Vatajelu zjevil v rohu pokutového území, odkud ale opět zakončil nepřesně. Stanciu se pokusil v 80. minutě dvakrát proniknout po levém křídle blíž k Radovi, dukelská obrana ho ale do pokutového území nepustila. V 83. minutě se psal další gól, který Kanga nechytatelně nasměroval za záda Rady z odraženého míče. Standardní situaci v 89. minutě zakončoval Stanciu z velké dálky. Sedmé kolo FORTUNA:LIGY tak skončilo vítězstvím Sparty 2:0.

Ohlasy trenérů

Pavel Drsek: "Zápas se mi hodnotí těžce, protože si myslím, že naši hráči tam nechali všechno, bohužel jsme dostali opět gól z ničeho, který jsme si nechali dát vlastní nedůsledností ve 45. minutě. Kombinačně jsme na tom byli velice slušně, snažili jsme se tlačit na balon, bohužel jako už týdny před tím jsme nebyli odměněni úspěchem, což nás všechny sráží. Na co se musíme ještě víc zaměřit je útočné vápno. Tam musíme být důrazní."

 


Fotogalerie


Partneři klubu