Mladší dorost U17 otevřel jaro vysokou výhrou

6:1

(5:0)

16. kolo, Česká liga dorostu U17 A 2016/17

Meteor Praha

Sestava domácí: Kundrát - Kadlec, Novák (41. Vilímek), Veniger, Popovič - Studnička, Vácha (41. Soukup), Čureja (52. Trávníček) - Houha (41. Pelc), Bílek, Ullman.

• Branky: 10. Houha, 12., 18. Čureja, 14., 28. Ullman, 62. Kadlec.
Opětovný vstup do soutěže se dorostencům povedl. Už v prvním poločase bylo téměř rozhodnuto, když na tabuli svítilo poločasové skóre 5:0. Polevení ve druhém poločase zapříčinilo soupeřovo korigování na závěrečných 6:1 pro Duklu.

Jan Roule: "V prvním poločase se projevila naše dominance, soupeře jsme přehrávali kombinační hrou a vytvářeli si příležitosti ke skórování. Dokázali jsme za úvodních čtyřicet minut vstřelit pět branek a až na ojedinělé situace jsme byli s prvním poločasem spokojeni.

Chtěli jsme si udržet toto nasazení a tempo i ve druhém poločase, ale bohužel převládalo uspokojení a soupeř měl tedy více času a prostoru, což způsobilo vytváření si šancí soupeře ke zkorigování výsledku. Soupeři se to podařilo až po vstřelení naší další branky na 6:0 a pro nás je to upozornění, že se nevyplatí za jakéhokoliv stavu polevit a vzít si za vzor světový fotbal, kde se hraje až do závěrečného hvizdu."