PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Kozma

Juniorka získala na Julisce první bod

9. 8. 2015 | Redakce

Juniorka získala na Julisce první bod

Poprvé se v nové sezoně juniorské ligy představila Dukla na Julisce a hned je z toho první bod. O remízu proti týmu z Mladé Boleslavi se zasloužil gólem v šesté minutě Bezdička, hosté ale v druhé půli dokázali z přímého kopu vyrovnat.

3. kolo, neděle 9. 8. 2015, 10:15, Juliska
Mladá BoleslavMladá Boleslav

Dukla Praha: Vávra – Mejdr, Troníček, Cvrček, Schindler (46. Kulikov) - Bezpalec (80. Gajecký), Farkaš, Hajdarevič (71. Petrák) - Vokoun (71. Jakab), Beneš, Bezdička.
Mladá Boleslav: Godula – Křapka, Milla, Kocourek (84. Bečirević), Kateřiňák, Houžvička, Wolf, Albina, Lacek (67. Bojda), Pajer, Kozma.
Branky: 6. Bezdička – 73. Houžvička. ŽK: Hajdarevič, Kulikov. Rozhodčí: Černý – Koval, Kubr.

Oba týmy se v úvodních minutách utkání spíše oťukávaly a do výraznějších šancí se nedostávaly. To se ale změnilo úderem šesté minuty, kdy poslal Duklu do vedení David Bezdička střelou ke vzdálenější tyči. Boleslavští očividně chtěli reagovat rychlým vyrovnáním, ale domácí obrana jim mnoho příležitostí k průniku do vápna nenabídla. Naopak, po vstřelené brance Dukla přitvrdila a s postupem času se dostávala do stále větších šancí. Na časomíře svítila čtyřiadvacítka a blízko k navýšení skóre měl Bezpalec, ale jeho střela ze střední vzdálenosti nakonec těsně minula svatyni brankáře Goduly. Na druhé straně se naopak musel snažit Vávra, když si připsal dobrý zákrok proti střele Kocourka. V závěru první půle byl ještě ve velké šanci Mejdr, který si ale neporadil s centrem od Bezdičky a z voleje bránu hostí přestřelil.

Do druhé půle vstopili lépe hráči Mladé Boleslavi. Už po čtyřech minutách hry si vytvořili velkou šanci k vyrovnání, ale v cestě jim stáli nejprve vyrážející Vávra a následně na brankové čáře bránící Troníček. Následující pasáž utkání se odehrávala převážně na obranné půli Dukly, hosté se ale do výraznějšího ohrožení brány dostali jen jedinkrát a to byl Vávra připraven. Na druhé straně měla Dukla šanci po faulu na Bezdičku, jeho centr do vápna ale uklidila obrana na roh. Krátce na to se podobná situace odehrála před vápnem domácích, když po faulu na Kateřiňáka byl nařízen přímý kop. K tomu se postavil mladoboleslavský Houžvička a jeho střela do pravého růžku pro hosty znamenala vyrovnání na 1:1. S takovým výslekem se ani jeden z celků nechtěl spokojit a tak závěr utkání viděl větší množství zakončení, z nichž ale většina končí těsně vedle zamýšleného cíle. Pár minut před koncem se pak dostal do obrovské příležitosti Gajecký, který se zbavil protihráčů, ale sám před prázdnou brankou zvolil místo střely přihrávku, která skončila na kopačkách soupeře.

Z prvního letošního vystoupení juniorky na Julisce si tak Dukla odnáší svůj první bod v této sezoně.

Libor Pala: "Jako obvykle první půlka velice dobrá, kdy máme zápas pod kontrolou. Dali jsme pěknou branku, ještě jsme měli dvě úplně čisté šance. Ale kdybychom to dali na 2:0, tak by to zase vypadalo jinak. O poločase jsme kluky přesvědčovali, ať se nebojí, ať hrajou stejný, otevřený fotbal, ale bohužel jsme se zase propadli a soupeř měl více šancí, než my, a to i potom statisticky za celé utkání. Jsem rád, že jsme udrželi alespoň ten bod. Musíme postupně dělat kroky k tomu, kdy takovým fotbalem jako jsme předvedli v první půli, začneme vyhrávat v budoucnosti. Takže už aby to bylo a myslím, že ten bodík klukům psychicky pomůže."