PORTRÉTY Z JULISKYRóbert Kovaľ
    FANSHOP

Juniorka těsně podlehla Českým Budějovicím

9. 4. 2018 | Redakce

Juniorka těsně podlehla Českým Budějovicím

První utkání nadstavbové části Juniorské ligy sehráli dukelští fotbalisté v Kazíně, kde přivítali tým Českých Budějovic. I přes celou řadu šancí se domácí gólově neprosadili a o konečném skóre tak rozhodl jediný gól utkání, který v 62. minutě vstřelil hostující Švantner.1. kolo, pondělí 9. 4. 2018, 14:00, SK Kazín
Dukla Praha Dukla Praha
0:1
(0:0)
Č. BudějoviceČ. Budějovice

Dukla Praha: Hruška – Burget (82. Král), Neca, Šimek, Preisler – Doumbia, Hanousek, Dancák - Kolman (42. Greš), Djuranovič, Zubashivskij (66. Lauko).
Č. Budějovice: Křížek – Švantner, Řehoř, Vondra, Táborský, Pouček (71. Fišer), Kubata, Tomek, Collin, Zachař, Matoušek (77. Lindák)
Branka: 63. Švantner.
Rozhodčí: Pechanec – Novák, Šimáček.

Komentář

Ve 12. minutě vystihli hosté nepřesnou přihrávku dukelských hráčů a dostali se tak do rychlého protiútoku, vedeného po levé straně hřiště. V zajímavé pozici se však Pouček snažil hledat ještě lépe postavené spoluhráče, jenže trefil pouze bránícího hráče. Dukla měla svoji premiérovou gólovku v 19. minutě, kdy nastal před hostujícím brankářem velký závar, ale obrana dokázala na poslední chvíli nebezpečí zažehnat. Gólem neskončila ani další zajímavá příležitost ve 23. minutě, kdy v pádu zakončoval v těsné blízkosti soupeřova gólmana jeden z útočících hráčů, ale bránu netrefil.

Poté nastala podstatně klidnější část utkání bez větších šancí k úvodní změně skóre. Čtyři minuty před koncem poločasu ještě míč nebezpečně proskotačil domácím vápnem, avšak bez toho, aby na něj některý z útočících hráčů dosáhl. Do kabin se tak šlo s nerozhodným bezbrankovým výsledkem.

V 62. minutě se Dynamo dostalo do vedení po ojedinělé šanci. Po rychlé akci budějovických se nadvakrát proti Hruškovi prosadil Patrik Švantner. Dukla mohla na nepříznivý vývoj zareagovat v 70. minutě. Dostala totiž možnost zahrát zajímavou standardní situaci z přibližně osmnáctimetrové vzdálenosti. Míč si postavil Djuranovič, ale bohužel prostor vymezený třemi tyčemi netrefil, a tak gólman Křížek nemusel ani zasahovat.

Nejblíže k vyrovnání měli dukelští v 74. minutě, ale proti dalekonosné střele včas zasáhl gólman Křížek. I když se po zbytek utkání odehrávalo vše podstatné před českobudějovickou bránou, Dukla se vyrovnání nedočkala. Podlehla Dynamu 0:1.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Michal Kolomazník: "První šanci utkání soupeř nevyužil a od té doby jsme diktovali tempo hry a vytvořili si 4 silné možnosti, které jsme opět neproměnili. Druhá půle se nesla ve stejném duchu, soupeř se zatáhl ještě víc na svou polovinu a čekal na šanci. Tu jsme mu nabídli a tím šel do vedení. Po zbytek utkaní to bylo o nás, ale kýženou branku jsme nevstřelili. Body nepřináší počet šancí a držení míče. Produktivita je to, co nám schází."

 


Fotogalerie


Partneři klubu