PORTRÉTY Z JULISKYPetr Malý

Juniorka se silným Brnem nebodovala

29. 5. 2014 | Redakce

Juniorka se silným Brnem nebodovala

Juniorka nastoupila proti druhému týmu Juniorské ligy Zbrojovce Brno s navrátilcem Bidje Manziou a dvojicí jihokorejských hráčů, kteří jsou v klubu na testech. Ani tito zahraniční hráči nedokázali zabránit porážce s favorizovanou Zbrojovkou.

41. kolo, čtvrtek 29. 5. 2014, 14:00
Zbrojovka BrnoZbrojovka Brno

Dukla Praha: Štěpánek – Brejcha, Begič, Schindler, Preisler (46.Klár) - Kim Taehyun (66.Vrkoč), Bartůněk (57. Mazlouf), Tetour - Kim Jaehyeon (66.Toman), Manzia (46.Gajecký), Vopat
Zbrojovka Brno: Veselý – Studený, Pospíšil, Dolný (52.Fojtík), Drahoš - Kunc (66. Krejčíř), Dvořák (63. Zezula), Vávra (70.Ulmann), Sus - Brigant , Sedlák (46.Krška)
Branky: 13. Manzia – 17. Dolný, 44. Studený, 47. Brigant, 55. Fojtík, 70. Krejčíř, 71. Vávra. ŽK: Drahoš. Rozhodčí: Bílek – Fišer, Vlček

První branka utkání padla do sítě Brna, autorem byl navrátilec Bidje Manzia, který stál na konci krásné akce Dukly. Vyrovnání přišlo záhy, o čtyři minuty později se prosadil brněnský Dolný, který zužitkoval centr Pospíšila. Bohužel Brno se prosadilo na konci prvního poločasu brankou Studeného a hned i na začátku druhé půle, kdy se o dvoubrankové vedení postaral Brigant, který dorážel za Štěpánkova záda Dolného pokus, jež skončil na tyčce. To, že je brněnská Zbrojovka soupeřem z nejtěžších, dokázal Fojtík v 55.minutě a zvýšil po centru Vávry na rozdíl tří branek. V 68.minutě mohl korigovat výsledek útočník Gajecký, který postupoval sám na Veselého, ale těsně minul. Fotbalové pravidlo "nedáš, dostaneš" potvrdilo Brno hned dvakrát po sobě. V 70.minutě vstřelil pátý gól Zbrojovky Krejčíř z brejku a hned o minutu později přidal poslední gól moravanů Vávra. Deset minut před koncem mohl zmírnit výsledek opět Gajecký, ale jeho střela šla pouze do Veselého náruče. Dukla se tak rozloučila s domácím prostředím porážkou 1:6.