PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Kozma
    FANSHOP

Juniorka se Spartou. O vítězi rozhodly branky z druhého poločasu.

3. 8. 2015 | Redakce

Juniorka se Spartou. O vítězi rozhodly branky z druhého poločasu.

Bezbrankový stav vydržel v utkání se Spartou do 61. minuty. Bohužel branky padaly pouze na jedné straně a Dukla podlehla Spartě 0:2. Další utkání čeká svěřence Libora Paly v neděli od 10:15 proti Mladé Boleslavi.2. kolo, pondělí 3. 8. 2015, 13:00, TC Sparta Praha, Strahov
Sparta Praha Sparta Praha
2:0
(0:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Sparta Praha: Miller – Kadlec, Piško, Kulhánek – Hovorka (83. Císařovský), Sáček (90+1. Grobár), Kitanovič, Záviška (58. Špaček), Čavoš "K" – Rajmon (58. Surnaj), Čapek.
Dukla Praha: Chudý – Slicho, Bohánek, Troníček, Schindler - Farkaš (60. Cvrček), Kovaľ (60. Bezpalec), Jakab (46. Hajdarevič) – Mejdr, Gajecký (64. Bezdička), Beneš (70. Vokoun).
Branky: 61. Sáček, 70. Surnaj. ŽK: 50. Kuhlánek – 81. Slicho, 90. Bezdička.

Komentář

Poklidnější začátek utkání přerušili jako první domácí, Sáčkův centr tečoval Rajmon, Chudému se podařilo míč vytěsnit na tyč. Velkou příležitost připravil výbornou přihrávkou za obranu Rajmon Hovorkovi, který sám tváří v tvář Chudému neuspěl. Potě se ka zakončení dostal Kovaľ, ale střele chyběla přesnost. Poločas tak skončil 0:0.

V první desetiminutovce si připravil zajímavou šanci Záviška, kličkou se uvolnil na hranici vápna a donutil Chudého k pohotovému zákroku. V 61. minutě padla první branka, domácí Sparta využila převahu a střelou z vápna rozvlnil síť Michal Sáček. I další šance patřila domácím, Špaček vyzval ke střele Kitanoviče, který ale trefil Chudého. Odpověď Dukly přišla vzápětí, její střelu domácí brankář tlačil ven jen pohledem, ale v tuhle chvíli to stačilo. To už ale úřadovala opět Sparta, Chudý vyrazil dalekonosnou střelu Špačka, míč si zpracoval David Surmaje a vstřelil druhý gól utkání do odkryté brány. V posledních deseti minutách se snažil korigovat Bezdička, ale jeho nádherná rána skončila vyražením Millera. Utkání skončilo výhro domácích 2:0.

Ohlasy trenérů

Libor Pala: "Utkání se Spartou bylo obdobné jako proti Brnu, první poločas se povedl, udrželi jsme stav 0:0, i přesto, že Sparta má daleko lépe individuálně vybavené hráče. Kolektivním pojetím hry jsme byli schopni držet balón a dokonce bych řekl, že jsme měli větší držení míče v první půlce. Nás sráží taková naše psychická neodolnost, protože dostaneme branku a jdeme na nulu. Vystřídal jsem tři středové hráče, kteří se skvěle prezentovali, ale byli již ´vyšťaveni´, protože toho běhání měli hodně. A ti tři co tam přišli, nenavázali na tempo utkání a dostali jsme gól. S výsledkem se dalo něco dělat. Ke konci utkání jsme měli čtyři brejky, ale nevyužili jsme je."
 


Fotogalerie


Partneři klubu

×
Odehráno v 17:00
FK Viktoria Žižkov
FK Dukla Praha