PORTRÉTY Z JULISKYŠtěpán Krunert

Juniorka s Mladou Boleslaví nebodovala

1. 9. 2014 | Redakce

Juniorka s Mladou Boleslaví nebodovala

Junioři Dukly sahali alespoň po bodu za remízový výsledek s lídrem tabulky Juniorské ligy Mladou Boleslaví. Bohužel hosté si díky penaltě z 81. minuty odvezli z Julisky všechny body.

7. kolo, pondělí 1. 9. 2014, 14:00
Mladá BoleslavMladá Boleslav

Dukla Praha: Němčanský – Kulikov (62. Gajecký), Jeřábek, Reiter, Kluk - Brejcha, Tetour, Bezpalec - Bezdička (46. Schindler), Manzia (79. Toman), Vopat
Mladá Boleslav: Hankić – Kysela, Thalamy, Křapka, Hodač - Sivrič (91. Tvrzník), Pajer, Kateřiňák, Kocourek - Geissler, Klobása (38. Kozma)
Branka: 81. Kateřiňák (pen.). ŽK: 80. Brejcha – 88. Sivrič. Rozhodčí: Adámková – Hájek, Šmakal.

První šanci měli junioři Dukly, Manzia na hraně vápně podržel míč, přihrál Vopatovi. Domácí kapitán však bránu netrefil. Ve třinácté minutě si navedl míč až téměř k šestnáctce Dino Kluk a jeho pumelice šla jen několik centimetrů nad Hankićovu branku. V 17. minutě střílel nebezpečně Geissler, jeho tvrdý pokus z úhlu ale také minul branku. Ve 24. minutě opět zahrozil hostující tým. Sivrič prošel přes Jeřábka, poslal míč pod sebe. Tam ho netrefil nikdo z hráčů ani jednoho týmu. V závěru poločasu mohla jít Dukla do vedení, přízemní střela Bezpalce zpoza šestnáctky byla tečována jedním z hráčů Boleslavi a skončila na tyči!

Ve 47. minutě střílel jako první ve druhém dějství Manzia, ale bránu netrefil. Následně se hra odehrávala spíše mezi šestnáctkami, vyložená příležitost nepřicházela ani na jedné straně. Po hodině hry se ale Dukla mohla radovat vedení, ovšem podruhé zazvonila tyč - po centru Kulikova, který byl ještě tečovaný, trefil konstrukci boleslavské branky Vopat. O pár minut později zahrozila i Boleslav, ale po rohovém kopu mířil Pajer vedle. Bohužel v 80. minutě odpískala rozhodčí Adámková penaltu po faulu Tetoura na Křapku. Následný pokutový kop proměnil Kateřiňák a poslal hosty do vedení. Dukle chyběly k vyrovnaní centimetry! Kluk prudkým centrem našel Vopata na první tyči, teč kapitána Dukly ale skončila těsně vedle.

Jaroslav Hynek.: "Dnes jsme absolvovali utkání proti dalším celku ze špice tabulky. Soupeř navíc přijel v kvalitním složení a navíc posílen o některé hráče "A" týmu, což jsme byli ale i my. Dino Kluk, Bidje Manzia a Michal Jeřábek krásně zapadli do naší hry. Náš výkon, i s pomocí hráčů "A" týmu, jsme posunuli ještě o něco víc, než minule proti Slavii. Prakticky jsme soupeře pustili jen do dvou šancí ze standardních situací. Ve druhém poločase jsme vytvořili penaltu a soupeře se dostal do vedení. Ale my, zlepšeným výkonem, jsme byli po celou dobu utkání lepším týmem a vytvořili si dvě tyčky a další příležitosti, ale nedokázali jsme skórovat a výsledek utkání nám o jednu branku utekl. Věřím ale, že v dalších utkáních si dnešní zápas vezmou kluci jako motivaci a už konečně vyhrajeme."