PORTRÉTY Z JULISKYDominik Preisler

Juniorka porazila favorita z Brna

20. 5. 2018 | Redakce

Juniorka porazila favorita z BrnaDo Černošic přijelo vedoucí Brno v roli favorita, ale odjelo s porážkou rozdílem třídy. O všechny góly i asistence se postarala dvojice Dancák - Lauko. Prvně jmenovaný se trefil dvakrát, jeho spoluhráč jednou.

8. kolo, neděle 20. 5. 2018, 10:15, SK Kazín
Zbrojovka BrnoZbrojovka Brno

Dukla Praha: Czehowsky – Petryk, Šimek (c), Neca, Lauko - Doumbia, Dancák, Král (78. Kolman) - Greš (83. Kaník), Lohoyda, Zubashivskij, 67. Vyleta).
Zbrojovka Brno: Mrázek – Sedlák, Zukal (c), Kroutil, Šustr, Vintr O. (62. Jambor), Vintr M., Holman (64. Koláčný), Hykš (85. Formánek), Ashiru (71. Jurásek), Sedlmajer.
Branky: 16. Dancák, 21. Dancák, 60. Lauko.
ŽK: 78. Petryk – 62. Vintr O.
Rozhodčí: Lerch – Petřík, Novák.

Aktivněji vstoupili domácí hráči, kteří byli nebezpečnější a zároveň se dočkali gólu. V 16. minutě vyprodukoval parádní střílenou přihrávku takzvaně „do kasy“ Lauko, díky které našel na zadní tyči nabíhajícího SAMUELA DANCÁKA, jenž bez velkých potíží uklidil míč do sítě. Za 4 minuty bylo pro Zbrojovku ještě hůř. Po naprosto totožné akci, která proběhla jako přes kopírák, našel Lauko opět stejným pasem na zadní tyči SAMUELA DANCÁKA a ten se znovu nemýlil.

Ve 26. minutě skončila tečovaná střela jednoho z dukelských hráčů těsně vedle pravé tyče Mrázkovy brány. Na opačné straně měl Czehowsky plné rukavice práce, když musel vyrážet střelu zpoza vápna, kterou ještě v dráze letu tečoval jeden z brněnských fotbalistů. Další velkou šanci Brna táhl po pravé straně Ashiru, jenž následně před dukelským gólmanem hledal lépe postaveného spoluhráče, který před otevřenou bránou na míč nedosáhl. Na střely to byl celkově velmi plodný poločas, zhruba sedmdesátka diváků se rozhodně nenudila.

Do druhého poločasu naskočili hosté z Brna s cílem rychle snížit a pokusit se minimálně o vyrovnání. V 60. minutě jim však plány překazila stejná dvojice, která byla u prvních dvou gólů hráčů ve žlutých dresech. Tentokrát si však role vyměnila. Dancák prostrčil míč na TOMÁŠE LAUKA, který prostřelil Mrázka a běžel si plácnout se svým parťákem.

Po zbytek zápasu se dvakrát žlutilo, byly k vidění nůžky v podání domácích, oba týmy zahrávaly několik standardních situací a několikrát se dostaly k ohrožení soupeřovy branky, ovšem další gól už nepadl. Dukla tak přibrzdila rozjeté Brno a na domácí půdě v Černošicích jej porazila 3:0.

Michal Kolomazník: "Byli jsme aktivní od první minuty a dvěma brankami v krátkém sledu jsme odskočili soupeři a měli možnost do poločasu skóre ještě navýšit. To se nám podařilo v 60. minutě a o výsledku bylo rozhodnuto. Těší mě, že jsme po dlouhé době uhráli utkání s nulou v zádech."