PORTRÉTY Z JULISKYFilip Rada

Juniorka porazila Táborsko

8. 10. 2012 | Redakce

Juniorka porazila Táborsko

V dnešním utkání zvítězila naše juniorka 4:2 nad FC MAS Táborskem. Juniorka tak zaznamenala svou šestou výhru.

11. kolo, pondělí 8. 10. 2012, 14:00, Juliska
TáborskoTáborsko

Dukla Praha: Tetour – Ilko (79. Solař), Jeřábek, Hrazdíra, Juroška (60. Hanousek) – Ouedraogo (79. Micka), Pařík, Fryčer – Grafnetr (60. Mazánek), Pták (72. Kotlík), Čapek. Trenér: Peřina.
Táborsko: Vavřina – Tenkl, Hric, Kalášek, Smetana – Stuchlík (63. Vukadinovič), Kluzák (75. Mužík), Turek, Pavličko (57. Rosůlka), Voráček (79. Ketman) – Džafič. Trenér: Kozačka.
Branky: 8. Grafnetr, 36. a 72. Ouedraogo, 75. Kotlík – 46. Džafič, 81. Rosůlek. ŽK: 19. Ouedraogo – 59. Voráček. Rozhodčí: Houdek – Zeman, Hudeček.

První roh zápasu zahrával Čapek. Vznikla z něj pěkná střela, kterou Vavřina vychytal. U odraženého míče už takové štěstí neměl, a tak střelou Grafnetra šla Dukla v 8. minutě do vedení 1:0. Táborsko odpovědělo dvěma šancemi, ke kterým se musel Tetour natáhnout, ale gólový výsledek neměly. V 19. minutě fauloval Ouedraogo Voráčka na hranici pokutového území - hosté zahrávali přímý kop. Smetanovi střela moc nevyšla, a tak skončila opět v rukou Tetoura.

Do zakončení se dostal ve 32. minutě Kluzák, střela z kraje vápna ale skončila na kopačkách Jeřábka. O čtyři minuty později se Dukla radovala podruhé, když se uvolnil Ilko po pravé straně, nahrál do běhu přímo na nohu Ouedraogovi a ten bez problémů zvýšil k pravé tyči na 2:0. V další slibné akci se Dukla ocitla, když Ilko pod sebe nahrál ve vápně volnému Grafnetrovi, ten však přestřelil.

Druhý poločas nezačal pro Duklu nejlépe, hned ve 46. minutě snížil na 2:1 Džafič. Velice pěkně se opět blýskl Ilko, když po pravé straně obešel hráče a nahrál na tutovku Čapkovi, tomu však střela nevyšla. Vzápětí se o zvýšení pokusil Pták, ale také bezúspěšně. Na druhé straně před brankou Tetoura zahrozil prudkou střelou Kluzák, ale branku nezaznamenal.

Po chybě hostí se dostal k míči Ouedraogo, obešel vybíhajícího gólmana a vsítil svůj druhý gól v utkání – 3:1. Následovala pěkná kombinace Ilka s Mazánkem, první jmenovaný vystřelil, ale míč skončil v rukou gólmana. Hned další střela na Vavřinu ale skončila gólem skončila, Kotlík se propracoval před táborského gólmana a neměl problém ho umístit do branky – 4:1. Táborsku se podařilo v 81. minutě snížit na 4:2 střelou Tenkla po závaru před Tetourovou brankou. I další akce Táborska vypadala nebezpečně, Tetour míč výborně vytlačil na roh, ze kterého byl další roh a ten hosté neproměnili.

Další šance už utkání nepřineslo a tak se juniorka mohla radovat z z výhry 4:2.

Jaroslav Peřina: "Dneska jsem sice vyhráli, ale myslím si, že jsem nepodali úplně optimální výkon. Táborsko bylo velmi aktivní a ukázalo se jako velmi těžký soupeř. Na druhou stranu mě těší, že jsme dali čtyři branky, fotbal přeci jen o brankách je, ale herní projev se mi v dnešním utkání nelíbil."