Teď začne

Juniorka porazila Mladou Boleslav

5. 11. 2012 | Redakce

Juniorka porazila Mladou Boleslav

Na Strahově se utkaly týmy, mezi kterými byl rozdíl pouhých 3 bodů. Mladá Boleslav se nacházela před našimi juniory a Dukla by se v případě vítězství mohla bodově dotáhnout na dnešního soupeře.

15. kolo, pondělí 5. 11. 2012, 14:00
Mladá BoleslavMladá Boleslav

Dukla Praha: Tetour - Jeřábek, Ilko, Čapek, Milec, Svoboda(76. Juroška), Farkaš(69.Micka), Fryčer, Hrazdíra, Hanousek, Pták(69.Kotlík)
Mladá Boleslav: Knobloch(23. Hankič) - Hošťálek, Mižic(63.Láncz), Baster, Zbrožek Rozsíval, Horák, Honc, Šimek, Mehanovič, Šťastný
Branky: 37. Milec, 82. Juroška - 86. Láncz. ŽK: 88. Micka (DUK) - 52. Mehanovič (MBL). ČK: 90+1. Mehanovič (MBL). Rozhodčí: Zeman - Černý Kubr.

První šanci zápasu měl Rozsíval, který ale střílel ve 4. minutě vedle. V 6. minutě už ale mladoboleslavští mířili přesně, ale Tetour střelu chytil a připsal si první zákrok.

Ve 20. minutě se dostával do šance Čapek, ale nepříjemně se střetl s brankářem hostí, který bohužel musel pro zranění střídat. Dukla se poté stala aktivnějším celkem zápasu, ve 30. minutě střílel Farkaš, ale náhradní brankář Hankič by pozorný a vytěsnil míč na roh. O 7 minut později se už Dukla prosadila, po narážečce postupoval na Hankiče Milec a šanci dokázal proměnit - 1:0!

Ve 41. a o dvě minuty později měla dvě šance Mladá Boleslav, obě příležitosti měl Rozsíval, nejprve dalekonosnou střelou provětral rukavice Tetoura a poté mířil z malého vápna těsně vedle Tetourovy svatyně.

Druhý poločas začal šancí Dukly, po 3 minutách druhého dějství měl příležitost ke zvýšení Svoboda, ale i s přispěním teče šla jeho střela vedle. V 53. minutě následovala šance Mladé Boleslavi, vyrovnání měl na kopačce Mehanovič, ale obránci Dukly jeho střelu srazili na roh.

V 66. minutě se objevil v šanci aktivní Rozsíval, ale obrana Dukly byla opět pozorná. Mladá Boleslav začala být aktivnějším mužstvem, ale brankového úspěchu se nedočkala. V 77. minutě si na centr naskočil Honc a těsně minul branku Dukly. O pár okamžiků později se po autu dostal míč k hostujícímu Zbrožkovi, ale jeho střela přeletěla Tetourovu branku.

V 82. minutě se podruhé prosadila Dukla! Po krásné kombinaci se trefil Jan Juroška, jehož střela z malého vápna skončila za zády Hankiče. Bohužel o 4 minuty později snížil na 2:1 Láncz. Naštěstí už žádná další branka nepadla. Posledním zajímavým momentem utkání byla červená karta za protesty pro mladoboleslavského Mehanoviče. Dukla tak vyhrála 2:1.

Hodnocení trenéra Jaroslava Peřiny: "Vyhráli jsme 2:1, s tím jsem určitě spokojený. S celkovou hrou zas tak úplně ne, protože druhý poločas nás soupeř dostal pod poměrně velký tlak a my jsme si s tím v určitých fázích nedokázali poradit. Boleslav tam měla i minimálně tři stoprocentní šance, kdy stačilo trefit bránu. Takže z hlediska výsledku je spokojenost velká, protože jsme poslední tři utkání neuhráli plný bodový zisk, ale z pohledu výkonu už tolik ne. První poločas byl v pořádku, kde jsme hráli, co jsme chtěli, ale ten druhý poločas z naší strany tak kvalitní nebyl. Vytvářeli jsme zbytečně spoustu standardních situací pro soupeře, který se pak více tlačil do boxu, ohrožoval nás. My jsme si s tím sice nakonec poradili, ale řekl bych že v některých fázích to bylo zbytečně upracované."