PORTRÉTY Z JULISKYPetr Malý

Juniorka podlehla Brnu

13. 8. 2012 | Redakce

V dnešním utkání na Julisce podlehla naše juniorka hostující Zbrojovce Brno 0:2.

3. kolo, pondělí 13. 8. 2012, 17:00
0:2
(0:2)
Zbrojovka BrnoZbrojovka Brno

Dukla Praha: Tetour – Juroška, Jeřábek, Hrazdíra, Hanousek - Milec (80´ Pařík), Farkaš (58´ Fryčer), Ouedraogo - Svoboda (63´Micka), Pták (70´ Kotlík),Čapek (76´ Mazánek).
Zbrojovka Brno: Hladký, Huška, Farmačka (67´ Varaďa), Přerovský (80´ Ullmann), Stehlík (55´Kunc), Zezula, Michna, Matyska, Lapeš (76´ Malík), Vávra (61´ Stáňa), Křeček.
Branky: 33´ Stehlík, 34´ Lapeš. ŽK: 65´ Ouedraogo - 61´ Přerovský, 86´ Kunc, 87´ Varaďa. Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Fišer.
Diváci: 100

První větší akce přišla ze strany Brna, nejprve to zkusil z pravého rohu šestnáctky Křeček, jeho střela ale mířila hodně nad. Následující minuty přinesly souboje o střed hřiště. Poté zahrozilo opět Brno. Pěkná přízemní střela z pravé strany protáhla Tetoura. Následovala velká šance Dukly, Pták se lobem snažil přehodit brněnského brankáře, míč však Hladký vyrazil na roh.

Brno odpovědělo akcí z pravé strany, kdy brněnský hráč přihrál po zemi přímo před brankáře, dorážející však míč netrefili, Tetour vyrazil, a poté obrana odkopla míč do bezpečí. Tlak Brna pokračoval, po rohu se ocitl v tutovce Přerovský, Tetour vyrazil na další roh, který Brno nevyužilo.Zato po chybě Ouedraoga se ocitl sám před gólmanem Stehlík a nemýlil se 0:1. Po ztrátě míče na půli a po kolmém pasu vzápětí přidal další branku Lapeš 0:2.

Ve druhém poločase se jako první do šance dostala Dukla, po centru hlavičkoval Pták, mířil však vedle levé tyče. I další minuty patřily Dukle, nejprve z pravé strany střílel Čapek, míč však prolétl těsně nad břevnem. Poté ten samý hráč vyslal Ouedraoga před obranu, jeho střela byla ale zblokována. K míči se poté dostal Juroška, ale jeho střelu brankař Brna chytil.

V závěru poločasu se do šance dostal Micka, jeho střela ke vzdálenější tyči prolétla vně branky. Po těžkém zpracování pálil i Ouedraogo, ale střela mířila vedle. Brno odpovědělo střelou Přerovského, kterou Tetour chytil. Následně měla šanci Dukla, Ouedraogo si však špatně zpracoval a jeho střela už neprošla skrz obranu. Brno se v posledních minutách snažilo zvýšit vedení po individuální akcí Malíka, střela však Tetourovu branku minula.

Hodnocení Jaroslava Peřiny: „Myslím, že dnes jsme potkali jednoho z nejsilnějších soupeřů od doby, co působím u juniorského týmu. Brno velmi kvalitně bránilo a podnikalo velmi rychlé protiútoky. Bohužel obě branky jsme inkasovali po individuálních chybách při zakládání útoku. Naše hra byla čitelná a nedokázali jsme dostatečně rychle měnit její rytmus, abychom dokázali soupeře překvapit a tím i překonat. Je vidět, že je ještě spousta činností, na kterých musíme pracovat.“