PORTRÉTY Z JULISKYMohamed Doumbia

Juniorka: Dukla se Zbrojovkou nebodovala

15. 9. 2014 | Redakce

Juniorka přivítala ve sportovním areálu Mikulova jednoho z favoritů soutěže - Zbrojovku Brno, která si odvezla za výhru 2:0 všechny body na Moravu.

10. kolo, pondělí 15. 9. 2014, 14:00
0:2
(0:1)
Zbrojovka BrnoZbrojovka Brno

Dukla Praha: Vávra – Kulikov, Reiter, Toman (73. Farkaš), Moravec (46. Gajecký) - Tetour, Brejcha, Bezpalec (61. Cvrček) - Vopat, Vosátka, Bezdička (73. Zoubek)
Zbrojovka Brno: Halouska – Šural, Sedlo, Boček, Duda (c) (69. Krška) - Bednář, Pazourek, Přichystal (63. Štrombach), Babička (75. Fojtík) - Sedlák, Weber
Branky: 14. Babička, 90. Krška. ŽK: 40. Reiter – 28. Šural. Rozhodčí: Jech – Nádvorník, Flimmel

Ze začátku utkání měli územní převahu domácí, ale po 14 minutách hry udeřilo Brno, které skórovalo ze své první šance. Babička vybojoval míč na polovině hřiště, vyměnil si ho s Přichystalem a z pravé strany překonal brankáře Vávru. Po necelé půlhodině hry mohlo být vyrovnáno, Dukla rozehrála na krátko přímý volný kop, míč se dostal k Ladislavu Vopatovi, který vystřelil a míč olízl levou tyč Halouskovy branky. Po pár minutách rozehrával Bezdička přímý kop z dvaceti metrů, ale ne příliš razantní pokus chytil brankář Zbrojovky. O několik okamžiků později chyboval Toman před vlastním pokutovým územím, kde pouštěl míč brankáři, blíže k němu ale měl Kevin Babička, jenž mohl zvýšit vedení hostů. V klíčový okamžik si však balon ukopl daleko od nohy.

V 50. minutě zkusil vystřelit Reiter, ale střela šla nad Haluskovu branku. V 60. minutě centroval Pazourek z levé strany, spoluhráče sice nenašel, málem však zakroutil míč k zadní tyči. Brankář Vávra měl štěstí. V 69. minutě zkusil ohrozit Vávrovu branku Bednář, ale tento pokus šel vedle. V 70. minutě Bezdička přiklepl míč Cvrčkovi, který vypálil z voleje. Pěkná střela však mířila pouze do středu branky, kde stál připravený brankář Halouska. V 74. minutě unikal Babička na Vávru, míč si ale ukopl a brankář Vávra včasným odkopem vyřešil situaci. Následně šel střídající Štrombach úplně sám na bránu, z podobné pozice, ze které v první půli udeřil Babička, však těsně minul pravou tyč. V 83. minutě hlavičkoval Pazourek naštěstí jen do břevna, následně v 84. minutě přestřelil na druhé straně branku Zbrojovky Vopat. V 88. minutě mohl definitivně rozhodnout Fojtík, ale z voleje přestřelil. Nakonec ale Brno skórovalo a přidalo svou druhou branku v utkání, Krška se postavil k exekuci přímého volného kopu a překonal brankáře Vávru.