PORTRÉTY Z JULISKYJosef Jakab

Junioři v Brně vedli, nakonec si body do Prahy nevezou

4. 4. 2015 | Redakce

Junioři v Brně vedli, nakonec si body do Prahy nevezou

K velmi dobrému výsledku měli nakročeno svěřenci Jaroslava Hynka, v zápase s jedním nejsilnějších mužstev v Juniorské lize - Zbrojovkou Brno, když po prvním poločase vedli 1:0. Nakonec ale Zbrojovka utkání otočila, i díky dvěma brankám z penalty, a bohužel zvítězila 3:1.

28. kolo, sobota 4. 4. 2015, 13:00
Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno

Zbrojovka Brno: Halouska – Krška (58. Duda), Sedlo, Bednář - Pospíšil, Přichystal (89. Igbinoba), Sedlák, Brigant (69. Pazourek), Weber (87. Boček), Hanuš -Vávra (89. Majid).
Dukla Praha: Tetour David - Kulikov, Bohánek, Troníček, Mejdr - Volek (75. Beneš), Hajdarevič, Bezpalec - Dergačev (85.Zoubek), Gajecký (68. Toman), Bezdička.
Branky: 60. a 78. Vávra (obě z pen.), 81. Přichystal - 7. Volek. ŽK: 60. Duda – 53. Bezpalec, 55. Troníček, 58. Tetour. Rozhodčí: Orel – Ogrodník, Tomec

Dukla v jihomoravské metropoli nezačala vůbec špatně, z nenápadné akce se prosadil v 8. minutě Volek a poslal Duklu do vedení! Ve 13. minutě se pokusil ohrozit Tetourovu branku Pospíšil, ale jeho snažení neznamenalo větší ohrožení pro branku Dukly. Daleko nebezpečněji se jevila šance Zbrojovky ze 24. minuty, když se nedokázala prakticky nadvakrát trefit do prázdné brány. Bohužel pro Duklu, Zbrojovce se podařilo v 58. minutě vyrovnat z pokutového kopu, který proměnil domácí Vávra. V 72. minutě se tlačil před branku Zbrojovky Děrgačev, který se prodral téměř přes půlku hřiště, ale jeho střela stav utkání nezměnila. V 79. minutě vstřelili Brňané svou druhou branku v utkání a opět to bylo z penalty, kterou proměnil Vávra. O další dvě minuty později vstřelila Zbrojovka třetí a poslední branku v zápase. A i u této branky měl prsty Vávra. Ten si seběhl po pravé straně hřiště do vápna, přichystal Přichystalovi míč tak, že už pro něj nebyl problém zvýšit na konečných 3:1.

Jaroslav Hynek: "Brno bylo do 70. minuty v ofensivě silnějším týmem. My jsme skvěle bránili a dařila se nám přechodová fáze do rychlého protiútoku. Z toho jsme dali i vstupní branku utkání. Dlouho jsme drželi vedení v podpěře skvělých zákroků Tetoura. Soupeř nakonec svůj tlak zužitkoval a dvěma penaltami utkání otočil. Za remízového stavu se dostal ještě Děrgačev do slibné příležitosti, ale v těsné blízkosti branky minul. Jakmile se však soupeř dostal do vedení, stáhl se do hlubokého bloku a aktivitu přenechal nám. Dařilo se nám kombinovat, ale proti silnému soupeři bez efektu šance. Z toho Brno proměnilo jeden brejk a bylo výsledkově po utkání. Přes prohru chci hráče za velkou část utkání pochválit. Na silného soupeře to však nestačí, tam je třeba odvést bezchybný výkon."