PORTRÉTY Z JULISKYŠtěpán Krunert

Junioři s Táborskem bez vítězství

28. 10. 2013 | Redakce

Junioři s Táborskem bez vítězství

Poměrně slušný začátek zápasu, vystřídala branková smršť na jeho samotném závěru. V utkání proti Táborsku podlehla juniorka svému soupeři tříbrankovým rozdílem 1:4.

17. kolo, pondělí 28. 10. 2013, 14:30
Táborsko Táborsko

Táborsko: Hňup – Zítek (88. Hergesell), Kukučka (72. Stránský), Čivič, Horváth (63. Rabiňák), Mariotti (86. Kutner), Sazma, Prášek, Turek, Král (57. Kluzák), Stoszek.
Dukla Praha: Malý – Ksandr, Brejcha, Preisler, Milec, Kolmistr (75. Mazlouf), Bartůněk, Tetour, Kunič (63. Schindler), Klar (53. Vopat), Toman.
Branky: 24. Stoszek, 71. Stoszek, 85. Čivič, 89. Prášek – 82. Toman. ŽK: 36. Čivič (TAB). Rozhodčí: Jílek – Urban, Janíček.

Dukla vstoupila do zápasu lépe, vytvořila si spoustu útočných akcí, ale první vážnější šanci mělo domácí Táborsko. Horvát poslal střílený centr před branku, kde jeho spoluhráč netrefil míč a druhý ho poslal vedle tyče. Po této akci se hra na obou stranách vyrovnala. Hosté měli šanci nejprve díky sražené střele, kterou musel Hňup vyrážet, a poté Ksandrem, který z malého vápna vystřelil k tyči, i tentokrát Hňup vyrazil na roh. Poté přišla jediná branka prvního poločasu, na ránu Jana Stoszka byl už Malý krátký, když v "závaru" branku před první ránou uchránil - 1:0. Hosté se snažili odpovědět rohovým kopem, Toman poslal míč hlavičkou přímo do břevna táborské branky. V závěru poločasu si Táborsko zavařilo malou domů, když míč Hňupovi proklouzl pod nohou a horko těžko ho doběhl, než přešel brankovou čáru.

Druhý poločas začal opět nastřeleným břevnem branky Táborska, Dukla měla opravdu střeleckou smůlu. To neplatilo pro domácí. V 71. minutě se prosadil opět Stoszek - 2:0. O pár minut později mohl přidat další, ale Malý jeho střelu vytáhl na roh. V 82. minutě se dotáhla na rozdíl gólu konečně i Dukla.Krásnou střelou k tyči se prosadil Toman. Ovšem tři minuty na to vedlo Táborsko opět o dvě branky, Čivič, který prudkou střelou prostřelil "chuml před brankou i brankáře Malého. Poté se dostala ke střele opět Dukla, ale Milec minul levou tyč. A v předposlední minutě skórovalo opět Táborsko, Prášek dorazil vyraženou střelu a domácí tak slavili vítězství nad Duklou 4:1.

Trenér Jaroslav Hynek řekl o utkání: "Po vyrovnaných 25 minutách a gólu soupeře jsme hráli 70 minut do plných. Urputně bránící Táborsko chodilo do brejků, ze kterých nás na konci utkání, při otevřené hře dorazilo. Nepomohlo ani snížení Tomanem a další dvě břevna stejného hráče za stavu 1:0. Soupeř vystřelil 4x přesně ze sedmi pokusů a byl 100%. My z devatenácti jednou, a to rozhodlo o dnešním vítězi."