PORTRÉTY Z JULISKYJakub Výmola
    FANSHOP

Jihlava ukončila sérii domácích utkání bez prohry

8. 3. 2014 | Redakce

Jihlava ukončila sérii domácích utkání bez prohry

Juliska padla. Po šesti domácích kolech si odnáší všechny tři body soupeř Vysočina Jihlava. Po nerozhodném poločase přišly tři osudové chyby, díky kterým Dukla podlehla 0:3.19. kolo, sobota 8. 3. 2014, 15:30, Juliska
Dukla Praha Dukla Praha
0:3
(0:0)
JihlavaJihlava

Dukla Praha: Rada - Romera, Vorel, Božič, Hanousek Matěj - Hlinka, Gedeon (60. Hanousek Marek), Kovaľ - Berger (60. Černý), Pospěch, Engelmann (76. Kalouda).
Jihlava: Blažek - Mikula, Krejčí, Šourek, Josl - Marek (28. Jánoš), Jungr, Masopust (84. Kosak), T. Kučera, Vaculík - Harba.
Branky:51. Jánoš, 54. a 68. Harba. ŽK: 58. Hlinka - 42. Kučera, 69. Mikula. Rozhodčí: Královec - Hock, Pilný.
Diváci: 2256

Komentář

První velkou příležitost měli domácí, po rozehraném rohu se dostal k centru Engelmann, od brankáře Blažka se pak míč odrazil k Božičovi, který z blízka a před prázdnou bránou trefil pouze horní tyč. Příležitost ke vstřelení branky měli hosté ve 22. minutě, když ze standardní situace hlavičkoval Krejčí kousek nad břevno. Ve 33. minutě se do vápna prokličkoval Engelmann, zpětnou přihrávkou našel Pospěcha, který míč ale vůbec netrefil.

Druhý poločas začal opět šancí Dukly. Parádním pasem dostal Pospěch Engelmanna za obranu, tomu do střely vložil nohu Mikula a Blažek vyrazil na rohový kop. O tři minuty později se Jungr zmocnil míče, přihrál na střed Jánošovi, který přesnou střelou tyči poslal Jihlavu do vedení. Za další tři minuty po chybě domácího týmu běžel Harba úplně sám na bránu a obloučkem překonal vybíhajícího Radu. V 59. minutě měl šanci po centru Pospěch, míč proletěl těsně vedle tyče. Jánoš sebral kousek před půlkou míč Božičovi, nahrál volnému Harbovi a ten podruhé v dnešním zápase vstřelil jihlavský gól - 0:3. V 76. minutě dostal pěknou přihrávku do vápna Kovaľ, parádně poslal za sebe volnému Pospěchovi, ten však trefil pouze Krejčího.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Luboš Kozel: "Mě se dnešní utkání hodnotí velmi špatně. Utkání jsme nezvládli. Minule jsem byl zklamaný na Slavii, protože jsme tam udělali spoustu chyb, ale dnes jsme jich udělali ještě víc a daleko víc naivních. Utkání mělo jasný scénář, Jihlava hrála z bloku, čekala na protiútok, snažila se bránit kvalitně na vlastní polovině a těžila z našich ztrát a nepřesností. A takové zápasy jsou o vstřelení prvního gólu, to se nám nepodařilo. První půli jsme nastřelili břevno a celkově jsme se tam marně dostávali, ale zase musím říci, že po ztrátě míče jsme toho moc nedovolili ani soupeři. Do druhého poločasu jsem chtěl, abychom hru zjednodušili, a to hlavně po zisku míče, což paradoxně v úvodu poločasu vidět bylo a měli jsme dvě nebezpečné akce, nejdříve Berger, který na zadní tyč nakonec nedošel a podruhé Engelmann, který svou velkou šanci také neproměnil. My jsme potom udělali dvě obrovské chyby na třiceti metrech od branky a soupeř takovýmhle dárkem nepohrdl a de facto odskočil na dvougólové vedení, které utkání rozhodlo. Měli jsme čas na to utkání zdramatizovat, ale jako by toho nebylo málo, udělali jsme tam další podobnou chybu. Z tohoto pohledu Jihlava vyhrála naprosto zaslouženě."
 

Média

  • Video: Luboš Kozel po zápase s Jihlavou
    Juliska padla. Po šesti domácích kolech si odnáší všechny tři body soupeř Vysočina Jihlava. Po nerozhodném poločase přišly tři osudové chyby, díky kterým Dukla podlehla 0:3.
  • Video: Matěj Hanousek po zápase s Jihlavou
    Juliska padla. Po šesti domácích kolech si odnáší všechny tři body soupeř Vysočina Jihlava. Po nerozhodném poločase přišly tři osudové chyby, díky kterým Dukla podlehla 0:3.
 

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu

×
Dnes v 10:15
FK Dukla Praha
FK Ústí nad Labem