Jihlava ukončila sérii domácích utkání bez prohry

0:3

(0:0)

19. kolo, Gambrinus liga 2013/14

FC Vysočina Jihlava

Sestava domácí: Rada - Romera, Vorel, Božič, Hanousek Matěj - Hlinka, Gedeon (60. Hanousek Marek), Kovaľ - Berger (60. Černý), Pospěch, Engelmann (76. Kalouda).

Sestava hosté: Blažek - Mikula, Krejčí, Šourek, Josl - Marek (28. Jánoš), Jungr, Masopust (84. Kosak), T. Kučera, Vaculík - Harba.

• Branky:51. Jánoš, 54. a 68. Harba. ŽK: 58. Hlinka - 42. Kučera, 69. Mikula. Rozhodčí: Královec - Hock, Pilný.
  • Diváci: 2256
Juliska padla. Po šesti domácích kolech si odnáší všechny tři body soupeř Vysočina Jihlava. Po nerozhodném poločase přišly tři osudové chyby, díky kterým Dukla podlehla 0:3.

Luboš Kozel: "Mě se dnešní utkání hodnotí velmi špatně. Utkání jsme nezvládli. Minule jsem byl zklamaný na Slavii, protože jsme tam udělali spoustu chyb, ale dnes jsme jich udělali ještě víc a daleko víc naivních. Utkání mělo jasný scénář, Jihlava hrála z bloku, čekala na protiútok, snažila se bránit kvalitně na vlastní polovině a těžila z našich ztrát a nepřesností. A takové zápasy jsou o vstřelení prvního gólu, to se nám nepodařilo. První půli jsme nastřelili břevno a celkově jsme se tam marně dostávali, ale zase musím říci, že po ztrátě míče jsme toho moc nedovolili ani soupeři. Do druhého poločasu jsem chtěl, abychom hru zjednodušili, a to hlavně po zisku míče, což paradoxně v úvodu poločasu vidět bylo a měli jsme dvě nebezpečné akce, nejdříve Berger, který na zadní tyč nakonec nedošel a podruhé Engelmann, který svou velkou šanci také neproměnil. My jsme potom udělali dvě obrovské chyby na třiceti metrech od branky a soupeř takovýmhle dárkem nepohrdl a de facto odskočil na dvougólové vedení, které utkání rozhodlo. Měli jsme čas na to utkání zdramatizovat, ale jako by toho nebylo málo, udělali jsme tam další podobnou chybu. Z tohoto pohledu Jihlava vyhrála naprosto zaslouženě."