5:0

(1:0)

16. kolo, 2. liga 2010/11

FK Čáslav

Sestava domácí: Rada – Hašek, Vorel, Šmíd, Vrzal – Šiml (79. Malý), Gedeon, Hanousek – Berger, Chigou (65. Jirouš), Pázler (71. Svatonský).

Sestava hosté: Ducheček – Haniak, Ptáček, Šisler, Kotrba – Fikejz (45. Kunášek), Prášil (71. Macek), Mojdl, Džafič (46. Špidlen) - Hušťava, Šturma.

• Branky: 21. Vrzal, 60. Chigou, 64. Pázler, 82. Svatonský, 86. Gedeon. ŽK: Hašek – Džafič, Šisler. ČK: 44. Haniak (CAS). Rozhodčí: Adam – Chytil, Večeřa.
  • Diváci: 835
Vstup do druholigového jara se podařil skvěle! Dukla porazila Zenit Čáslav 5:0, když první branku vstřelil Vrzal, o druhou se postaral Chigou, třetí přidal Pázler, čtvrtou Svatonský a skóre uzavřel Gedeon. Po 16. kole tak mají svěřenci trenéra Kozla v tabulce 34 bodů, přičemž jejich náskok na prvním místě se zvětšil na pět bodů.

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Po výsledku 5:0 musí být trenér spokojen. Byla tam však i hluchá místa, hlavně patnáctiminutovka po poločase. Přitom jsem o přestávce upozorňoval, že když šel soupeř do deseti hráčů, tak to ještě nemusí znamenat hotový zápas. Dostali jsme se z toho až druhým gólem.

První poločas byl z naší strany velice dobrý. Dali jsme gól a vypracovali si i další šance. Myslím, že jsme byli lepší než soupeř a vedení bylo zasloužené. Jedním z rozhodujících okamžiků byla červená karta těsně před přestávkou, kdy Tomáš Haniak špatně odhadl míč a Tomáš Berger toho dokázal využít. Druhým zlomovým bodem byl gól Daniho Chigoua na 2:0. Pak už byl zápas jednoznačný a hráli jsme to, co jsme chtěli. I střídající hráči, kteří tam přišli, přinesli další oživení a výkon dostali ještě výš. Takže ten konec byl exhibiční.“