FANSHOP

I přes velké šance Dukla na Slavii nebodovala

17. 5. 2015 | Redakce

I přes velké šance Dukla na Slavii nebodovala

Duklu proti Slavii čekalo druhé venkovní utkání v řadě a bohužel ani v posledním derby se tým Luboše Kozla nedočkal bodového zisku. Nutno podotknout, že Dukle nebyla uznána branka Bergera pro údajný ofsajd a Jakub Mareš vstřelil z přímého kopu břevno.28. kolo, neděle 17. 5. 2015, 18:00, Synot Tip Arena
Slavia Praha Slavia Praha
2:0
(1:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Slavia Praha: Berkovec – Švec, Latka (C), Deli, Mikula – Piták, Baéz – V. Vukadinovič, Kenia (71. Hrubý), Zmrhal (82. Kodr) – Škoda (79. Červinka).
Dukla Praha: Rada – Karavajev, Jeřábek, Polom, Mat. Hanousek (75. Mareš) – Mar. Hanousek (C), Považanec (84. Tetour Daniel), Čajić – Berger, Beauguel (64. Blažek), Přikryl.
Branky: 36. Kenia, 89. Červenka. ŽK: 41. Kenia, 50. Mikula, 72. Latka - 12. Hanousek Marek, 27. Považanec, 45. Beauguel. Rozhodčí: Příhoda - Paták, Jiřík.
Diváci: 3331

Komentář

Vyrovnaný úvod zápasu lehce narušila střela Marka Hanouska, která prošla vedle levé tyče branky soupeře. Na druhé straně centroval Deli na hlavu Škody, ale Rada zasáhl včas. Poté vyslal téměř identickou střelu Čajič, míč opět proletěl vedle levé tyče. Ve 28. minutě měl dosavadní největší šanci Piták, hlavičkou umístil míč do pravé tyče, od které se nepříjemně odrazil směrem do brankoviště, odkud jej obrana Dukly odkopla do bezpečí. Ve 33. minutě pálil Vjačeslav Karavajev, Latka střelu srazil na rohový kop. O další tři minuty později se uvolnil Kenia a povedenou střelou pod břevno otevřel skóre zápasu - 1:0.

Ve druhé polovině dal vyrovnávací branku Berger, která ale vzápětí nebyla uznána pro ofsajd. Dobrý centr se podařilo vyslat Vjačeslavu Karavajeovi, ale Berkovec byl u míče dříve než Beauguel. V 79. minutě zahrávala Dukla přímý kop, jeho exekuce se ujal Mareš a bylo z toho břevno. A minutu na to donutil Radu k zákroku Baéze. V 85. minutě střílel Vukadinovič, z dobré pozice ale mířil téměř doprostřed Radovy branky. Vzápětí přišla velká šance na straně Dukly, hlavičku Čajiče ale bravurně zlikvidoval Berkovec. V 89. minutě vstřelila Slavia druhou branku, Červenka nejprve nechal vyniknout Radu, ale jeho druhý pokus už skončil za zády brankáře Dukly.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Luboš Kozel: "Dnešní utkání bylo takovou typickou ukázkou toho, jak naše hra vypadá. V poli předvádíme docela hezkou hru, ale v pokutových územích jsme slabí. První půli byla hra vyrovnaná, měli jsme dvě-tři střely, z kterých mohl být gól, ale to se nestalo. Soupeř nastřelil tyč a z další podařené střely šel do vedení. Ve druhém poločase jsem výkon zvedli a Slavii přehrávali. Dali jsme i branku, která nám nebyla uznána. Na to, abychom mohli pomýšlet na nějaký úspěch, musíme skórovat častěji. Slavia ke konci, kdy už jsme my hráli vabank, stačily dva brejky, aby z jednoho potvrdili své vítězství a já jim můžu jen pogratulovat."

Miroslav Beránek: "Viděli jsme bojovné a dramatické utkání. Dukla byla silnější na míči, ale neměla tolik brankových příležitostí jako my a z tohoto pohledu jsme zvítězili zaslouženě a je jen škoda, že náš druhý gól nepřišel dříve, závěr utkání pak mohl být klidnější."
 

Média

  • Video: Tomáš Berger bezprostředně po utkání na Slavii
    Duklu proti Slavii čekalo druhé venkovní utkání v řadě a bohužel ani v posledním derby se tým Luboše Kozla nedočkal bodového zisku. Nutno podotknout, že Dukle nebyla uznána branka Bergera pro údajný ofsajd a Jakub Mareš vstřelil z přímého kopu břevno.Duklu proti Slavii čekalo druhé venkovní utkání v řadě a bohužel ani v posledním derby se tým Luboše Kozla nedočkal bodového zisku. Nutno podotknout, že Dukle nebyla uznána branka Bergera pro údajný ofsajd a Jakub Mareš vstřelil z přímého kopu břevno.
  • Video: Filip Rada po zápase na Slavii
    Duklu proti Slavii čekalo druhé venkovní utkání v řadě a bohužel ani v posledním derby se tým Luboše Kozla nedočkal bodového zisku. Nutno podotknout, že Dukle nebyla uznána branka Bergera pro údajný ofsajd a Jakub Mareš vstřelil z přímého kopu břevno.
 

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu