PORTRÉTY Z JULISKYŠtěpán Krunert

I další přípravné utkání bylo vítězné

3. 7. 2013 | Redakce

I další přípravné utkání bylo vítězné

Před odjezdem na rakouské soustředění odehrála Dukla poslední přípravné utkání v ČR. Na hřišti Viktorie Jirny jsme porazili Hradec Králové 3:0. O branky se postarali Trapp, Borek a Tenkl

PU, středa 3. 7. 2013, 11:00, SK Viktoria Jirny
Hradec KrálovéHradec Králové

Dukla Praha: I.: Kučera – Illko, Božič, Trapp, Vrzal – Tenkl, Gedeon, Ouedraogo – Hašek, Marek, Engelmann. II.: Tetour – Romera, Jeřábek, Vorel, Hanousek – Božič (71. Tenkl), Borek, Malý – Hašek, Pospěch, Radoš.
Hradec Králové: I: Ottmar – Hochmeister, Malinský, Voltr, Kulič (29. Zec), Zelený, Janoušek, Vaněček, Harba, Bodlák, Hock. II.: Ottmar – Poděbradský, Plašil, šisler, Shejbal – Urbanec, Kopáč, Beránek – Tafat, Zec (67. Kraják), Halilovič.
Branky: 16. Trapp, 52. Borek, 87. Tenkl. Rozhodčí: Vnuk – Blažej, Šafránková.

První střelu utkání vyslal na hradeckou branku Ouedraogo, ale jeho pokus byl nepřesný a brankáře Hradce neohrozil. O dvě minuty později to zkoušel Engelmann, brankář Ottmar byl však pozorný. Ve 12. minutě se snažil zakončit nůžkami Marek, míč šel ale těsně vedle branky "Votroků". Aktivní Marek měl na svědomí i následující pokus Dukly, jeho střelu ale znovu vyrazil Ottmar.

Vyvrcholením šancí Dukly byl gól Trappa, který s pomocí tyče otevřel skóre - 1:0. Ve 38. minutě mohl Hradec vyrovnat, Zecovu hlavičku ale Kučera vyrazil na roh. První poločas tak skončil vedením Dukly 1:0.

Do druhého dějství měla Dukla velice dobrý nástup, v 52. minutě vstřelil branku Tomáš Borek. V 62. minutě měl Hradec možnost ohrozit Tetoura, ale střela z hranice vápna šla nad. V 81. minutě měl příležitost na navýšení skóre ve prospěch Dukly Pospěch, ale jeho pokus o lob zneškodnil hradecký brankář. V 87. minutě se po rohovém kopu Čapka prosadil Tenkl a uzavřel skóre na konečných 3:0.

Luboš Kozel: "Dnešní utkání mi ukázalo to, co už předešlá utkání, že někteří mladí hráči mají perspektivu a do budoucna pro mužstvo mohou být přínosem. Dneska musíme vytvořit kádr pro soustředění v Rakousku, v čemž nám dnešní zápas pomohl a jsem rád, že se během zápasu všichni vyhnuli zranění."