PORTRÉTY Z JULISKYSamuel Dancák

Generálka se silným soupeřem skončila nerozhodně

10. 7. 2013 | Redakce

Generálka se silným soupeřem skončila nerozhodně

Dukla se utkala se třetím týmem loňského ročníku polské ligy a kvalita tohoto soupeře byla opravdu znát. Nakonec jsme remizovali 2:2, kdy jednu branku vstřelil Vrzal a druhou si vsítil soupeř sám.

PU, středa 10. 7. 2013, 18:30, Pichl bei Wels
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław

Dukla Praha: Rada - Romera, Božič, Vorel (63. Trapp), Vrzal (85. Hanousek) - Ouedraogo (46. Hlinka), Gedeon (67. Podrazký), Malý - Berger (67. Engelmann), Pospěch, Albiach (79. Hašek)
Śląsk Wrocław: Kelemen (46 Gikiewicz) - Ostrowski (62 Socha), Grodzicki (42 Pawelec), Kokoszka (84 Wasiluk), Dudu - Stevanović, Kaźmierczak (62 Hołota) - Sobota, Mila (81 Przybylski), Patejuk (46 Spahić) - Paixao (71 Więzik).
Branky: 11. Vrzal, 16. Ostrowski (vlastní) - 21. Patejuk, 32. Paixao

V úvodu utkání byl aktivnější polský soupeř, kdy měl šanci hned v první minutě Paixao. Bronzový tým loňského ročníku polské Ekstraklasy ale nedokázal svou aktivitu proměnit ve vstřelenou branku. Byla to tak Dukla, která otevřela skóre. Konkrétně Vrzal po rohovém kopu - 1:0. O pár minut později si nešťastně srazil míč do branky Ostrowski a bylo to 2:0!

Po dalších pěti minutách hry už ale Wroclav snížila na rozdíl jediné branky, kdy se prosadil Patejuk tvrdou střelou. A ve 32. minutě bylo vyrovnáno, střelcem branky se stal Paixao.

Do druhého poločasu se vstupovalo za stavu 2:2. Oba týmy předváděly hezké, kombinační akce. Nejprve po ose Božič, Nestor, Vrzal končí šance nebezpečným centrem. O necelých deset minut déle se rozjela akce po levé straně, kdy míč směřoval na volného Bergera, ale obrana hostů na poslední chvíli zasáhla. V šedesáté čtvrté minutě Malý míčem za obranu nabídl velkou šanci Romerovy, která však gólem nekončí. O chvíli později se v ojedinělé šanci ocitl soupeř, nebezpečný centr odvrací ve skluzu Trapp do autu. V šedesáté deváté minutě šel míč do křídla od Podrazkého na Engelmanna, který centroval na volného Pospěcha, ale jeho hlavičku brankář chytil. Pár minut na to následoval trestný kop Podrazkého na volného Pospěcha, který míč hlavou těsně minul. Poté centroval Vrzal na Engelmanna, který bohužel míč netrefil přesně. V 87. minutě po centru hlavičkoval soupeř mimo. Žádná další branka nepadala a tak generálka skončila remízou 2:2.

Hodnocení trenéra Kozla: "Utkání nás opravdu prověřilo. Na mužstvu byla vidět únava. A ještě k tomu to dnešní teplé počasí. V úvodu jsme se jen dívali, soupeř měl hned v první minutě šanci. Ale v první půli jsme byli, na rozdíl od předchozích zápasů, efektivnější. Dali jsme jednu branku po rohu, druhou trošku se štěstí po průniku Néstora (vlastní gól). Ač se mohlo zdát, pod dojmem ze stavu, že zápas bude jednoduchý, tak to bylo právě naopak. Dokázal to právě začátek, soupeř byl "hernější" a kvalitnější. I po našich nedůslednostech a chybách jsme nabídli vyrovnání, proto jsem byl v kabině nespokojený. Druhá půle byla vyrovnanější. Pospěch měl dvě šance a soupeř se již do zakončení nedostával. Z hlediska defenzivy byla druhá půle lepší, ale soupeř byl dnes opravdu kvalitní a měl ve své kádru hodně fyzicky vyspělých hráčů a to nám dělalo problém."

Odehráno v 17:00
FK Dukla Praha