PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Obermajer

Generálka před začátkem ligy skončila remízou

4. 2. 2016 | Redakce

Generálka před začátkem ligy skončila remízou

Utkání proti FC Metalist Charkov končí remízou 1:1. Jedinou branku Dukly vstřelil z pokutového kopu Tomáš Berger. První ostrý zápas nás čeká za 8 dní, kdy v pátek 12. února nastoupíme proti FC Slovanu Liberec.

PU, čtvrtek 4. 2. 2016, 14:15, Side Starlite centrum, Turecko | Zápas ON-LINE
Metalist Charkov Metalist Charkov

Metalist Charkov: Kanavtsev, Zubeyko, Polyanskiy, Kurilov, Sobol, Kaplienko, Kasyanov, Raluchenko, Tretyakov, Priyomov, Kuznetcov. Náhradníci: Rodic, Barilko, Kraev, Chegurko, Sinitsa, Bobko, Datsenko, Zotko, Ryzhuk, Ilyushenkov.
Dukla Praha: Hroššo - Miloševič, Štetina, Gorkšs, Vrzal - Hanousek, Považanec, Néstor (57. Kovaľ) - Berger, Vašíček (73. Manzia), Breznanik (57. Mareš).

Náhradníci: Tetour David - Juroška, Kovaľ, Manzia, Mareš, Preisler, Smejkal, Tetour Daniel.
Branky: 78. Kraev (PK) - 65. Berger (PK).

První nebezpečná střela v podání Dukly přišla v 18. minutě, Považanec za hranicí vápna vystřelil k levé tyči a soupeřův brankář musel na zem, aby dokázal míč vyrazit.

Ve 22. minutě vstřelila po krásné akci Dukla branku, ale pro ofsajdové postavení nebyla Breznaníkovi uznána.

Z rychlého protiútoku mohl skórovat Néstor. Berger mu poslal míč před šestnáctku, Néstor v rychlosti vystřelil na levou tyč, vybíhající brankář ho však vychytal a k tomu byl odpískán ofsajd.

Ani druhá branka nebyla uznána. Ve 36. minutě se trefil s pomocí levé tyče Miloševič.

Ve druhém poločase byla stejně jako v tom prvním na míči více Dukla. Branky se dočkala v 65. minutě, když byl Metalistu odpískán faul na Jakuba Mareše. Nařízený pokutový kop Tomáš Berger hravě proměnil.

O pět minut později se ve velké šanci ocitl Kovaľ. Jeho střela z vápna však byla zblokována na roh.

V 75. minutě vstřelila Dukla branku, ale jejímu autorovi Manziovi byl odpískán ofsajd.

Pár minut na to, byl na druhé straně odpískán Gorkšsovi faul a z následné penalty vyrovnal Metalist na 1:1.

Luboš Kozel: „V prvním poločase jsme předvedli velmi dobrý výkon, soupeře jsme přehráli, vstřelili jsme dvě branky, podle mě regulérní, ale uznány nebyly. Už dlouho jsem nezažil, aby bylo za utkání odpískáno kolem 30 ofsajdů. Ve druhém poločase šla úroveň dolů, do vedení jsme se dostali z penalty, ale vzápětí z penalty srovnal soupeř. Je škoda, že jsme to utkání nevyhráli, protože těch šancí, zejména v první půli, jsme měli daleko víc. Naštěstí dnes o výsledek tolik nešlo, ten bude důležitý až příští týden.“