Fotbalistky Dukly otočily duel v Brně

3. 10. 2016 | Redakce

Fotbalistky Dukly otočily duel v Brně

Venkovním zápasem na půdě Zbrojovky Brno zakončily naše ženy první polovinu základní části nejvyšší fotbalové ligy. Po rozpačitém úvodu dokázaly stav utkání obrátit a z Moravy si odvezly všechny body za výhru 5:2.

7. kolo, neděle 2. 10. 2016, 15:30, Rosice, tráva
Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno

Zbrojovka Brno: Bečicová – Králíková, Kukučová, Špičková, Kotlánová, Rybanská (46. Soquessa), Botková, Honková, Odehnalová, Lišková (60. Břenková), Kratochvílová (35. Chrenková)
Dukla Praha: Dolejšová – Košíková (83. Krejcarová), Čížková, Bažoutová, Holečková (50. Beštová) – Kantarská, Dvorská (74. Mikešová), Kozlíková, Zemjánková (86. Hajnová), Šturmová (86. Davidová)- Beránková
Branky: 4., 10. Lišková – 30., 47., 84. Kantarská, 45. Šturmová, 57. vlastní
ŽK: Dvorská (Dukla)
Rozhodčí: Knapková, Tormová, Soukupová

V první desetiminutovce předvedly hráčky Dukly začátek jako ze špatného filmu. Už ve čtvrté minutě Lišková napřáhla zpoza vápna a střelou k tyči zajistila domácím vedení. Ta samá hráčka o chvíli později navýšila dokonce na 2:0, když si krásně naskočila na rohový kop a hlavou překonala Dolejšovou. Do třetice zahrozila Lišková v 17. minutě, ale tentokrát se stav utkání neměnil. Po špatném začátku se Dukla oklepala a lépe kombinovala, ale nemohla se prosadit do zakončení. Poprvé se mohla zaradovat až ve třicáté minutě. Míč po ose Holečková – Kozlíková – Dvorská skončil u Kantarské, která snížila na rozdíl jedné branky. Pár minut na to mohla vyrovnat Beránková, která postupovala sama na branku, ale Bečicovou bohužel nepřekonala. Ale Dukle se přeci jenom podařilo ještě do poločasu srovnat. Šturmová převzala míč od Beránkové a levačkou ho uklidila za záda gólmanky Brna.

Druhá půle začala k radosti všech Dukláků stejně, jako skončila ta první. Šturmová zatáhla míč po levé straně, našla Kantarskou a ta svým druhým gólovým zápisem poslala hosty poprvé v zápase do vedení. A zanedlouho to bylo už o dvě branky. Velmi aktivní Kantarská hledala před brankou Beránkovou, před kterou míč za záda své brankářky umístila domácí Kukučová. Hra se následně uklidnila a tempo polevilo. K vidění byly pouze pološance na obou stranách. Gólovou tečku za zápasem napsala opět Kantarská, která v 84. minutě dokonala hattrick a uzavřela na konečných 5:2.