2:1

(1:1)

8. kolo, Gambrinus liga 2011/12

FK Příbram

Sestava domácí: Rada - Hašek, Švejdík, Vorel, Vrzal - Malý (79. Podrazký), Gedeon, Hanousek - Berger (90.+2. Markovič), Lietava, Pázler (46. Svatonský).

Sestava hosté: Hruška - Štochl, Krejčí, Hejda (15. Ricka), Pleško - Mareš, Koukal, Tarczal, T. Pilík (75.Valenta) - Wágner, Šlapák (83. Papšyc).

• Branky: 16. Vorel, 48. Hanousek – 39. Wágner. Rozhodčí: Královec – Zlámal, Wilczek. ŽK: Lietava, Vorel - Valenta. ČK: 27. Ricka (PRI).
  • Diváci: 1858
Fotbalisté Dukly porazili v nádherném zápase Příbram 2:1. Po 8. kole Gambrinus ligy tak mají na kontě 11 bodů.

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Do utkání jsme vstoupili dobře, podařilo se nám vstřelit branku. Následovalo však vyloučení soupeře, čímž jsme si začali na hřišti myslet, že je rozhodnuto. V té pasáži soupeř vyrovnal a my jsme vypadli z role. Přestávka nás uklidnila a vstup do druhé půle už byl dobrý, opět jsme rychle vstřelili branku. Ale k tomu, abychom utkání dohráli v klidu, chyběl třetí, pojišťovací gól. Šance jsme na něj měli.

Chtěl bych pochválit také našeho soupeře za ofenzivní fotbal. My jsme měli asi třináct střel na branku, což je velice slušné číslo, které je ovlivněné jednak vyloučením, jednak tím, že Příbram hrála otevřeně na tři beky. Tím nám otevírala prostor pro útočné situace a zápas byl otevřený až do konce. Při nastřelené tyči při nás stálo také štěstí. Vzhledem k celému průběhu ale myslím, že je naše vítězství zasloužené. A já si ho také hodně cením, protože soupeř nebyl lehký a jeho dvanáct bodů není náhodných.“

David Vavruška (trenér Příbrami): „Když se začalo hrát, byli jsme ještě duchem na cestě, někde v Mníšku. Dukla podala výborný výkon. Nás nakoplo vyloučení, které jsme si sami způsobili. Pak jsme ale nechtěli do hry posílat čtvrtého útočníka, pokračovali jsme na tři. Zápas jsme nehodlali zabalit, což se nám podařilo. Odehráli jsme ho se ctí, jako chlapi. Přitom se dalo postupovat i jinak, po vyloučení jsme mohli hrát s jedním útočníkem a utkání jen jakoby dohrát. To jsme nechtěli. Samozřejmě se trošku zlobím za prvních 25 minut, pak ale musím hráčům sklonit poklonu za to, jak zápas oddřeli, nic nevypustili, stálo je to hodně sil. I když si to udělali sami. Ale myslím, že jsme tady nezanechali tak špatný dojem. Cením si také toho, že jsme dali v osmém zápase za sebou branku.“