FANSHOP

Dvě tyčky, ale jen jeden gól. Dukla v Dřenicích padla s Pardubicemi

3. 7. 2021 | Lukáš Šonský

Dvě tyčky, ale jen jeden gól. Dukla v Dřenicích padla s Pardubicemi

Dukla po výhře nad Libercem další triumf nad prvoligovým soupeřem nepřidala. Na neutrálním hřišti v Dřenicích jsme prohráli s Pardubicemi 1:3, když náš jediný gól vstřelil Kim Seung Bin. V zápase jsme také dvakrát trefili tyč.přát., sobota 3. 7. 2021, 13:30, Dřenice | Zápas ON-LINE
Pardubice Pardubice
3:1
(2:1)
Dukla PrahaDukla Praha

Pardubice:

1. poločas: Markovič – Cadu, Šejvl, Toml, Čelůstka – Jeřábek – Kostka, Beran, Solil, Tischler – Černý 

2. poločas: Markovič – Prosek, Šejvl, Jakab, Kurka – Ramos Junior – Dufek, Beran, Červ, Sokol – Huf

Dukla Praha:

Štovíček (46. Štefan) – Barac, Kovernikov, Konan, Březina – Jeřábek (66. Faleye), Kott (58. Krunert), Bin – Šebrle (46. Buchvaldek), Kozel – Pázler (60. Fábry).

Branky: 6. Černý, 16. Tischler, 60. Huf – 14. Bin.

Komentář

V Dřenicích, kde se hrálo k příležitosti 100 let od založení tamního fotbalového klubu, jsme přijeli v hodně mladé sestavě a soupeř nám místy v obraně zatápěl.

Skóre Pardubice otevřely hned v úvodu, kdy si naše obrana nepohlídala Pavla Černého, který byl úplně sám na pravé straně vápna a střelou do protějšího rohu branky nedal gólmanovi Šťovíčkovi šanci.

Ve 14. minutě jsme ale dokázali odpovědět. Kim Seung Bin předvedl ve vápně svoji šikovnost, rychlou kličkou se zbavil soupeře a pak pěknou střelou placírkou prostřelil gólmana Markoviče.

Vyrovnaný stav však vydržel jen dvě minuty. Emil Tischler byl volný na malém vápně a těžkým kopem z první přetavil v druhou pardubickou trefu centr Kostky. Další gól mohl soupeř přidat hned po chvíli, ale Černého dobře vychytal Štovíček.

Ve druhé půli jsme prostřídali několik hráčů. Aktivní byl Bin, Fábry zase z přímého kopu o kousek minul a celkově nás v utkání dvakrát zastavila tyč po pokusech Fábryho a Kozla. Pardubice naopak jednu ze svých možností využily, po dalším centru ze strany si na malé vápno naběhl David Huf a svoji hlavičku poslal pod víko. 

Utkání jste mohli sledovat na live streamu zde:

Ohlasy trenérů

Bohuslav Pilný (Dukla Praha): Měli jsme problémy v úvodu zápasu, kdy jsme se dlouho srovnávali s rychlostí soupeře. Pardubice daly brzy gól, my jsme po ojedinělé šanci srovnali Binem, ale bohužel vzápětí opět inkasovali. Výsledek každopádně není tak podstatný. Chtěli jsme vytížit ostatní kluky, kteří v úterý proti Liberci nehráli. Nastoupili jsme v hodně mladém složení, kromě Honzy Pázlera byli v sestavě v podstatě samí mladíci. Ti zase nasbírali zkušenosti zápasem proti ligovému soupeři. Nutno také podoktnout, že jsme nastřelili dvě tyčky.“

 


Fotogalerie


Partneři klubu